Vlčí věk začína | Jdi a přines hlavu krále

“Přemýšlel jsem o tom celou noc. Ať přinese
hlavu krále. Bude vás na drakkaru padesát
a to nestačí, aby ji získal silou. Musí přemýšlet,
vymyslet lest a tím porazí všechny, které chce…”


Vydávame sa na dobrodružnú púť s mladým Leifom, jeho posádkou a sprevádza ich aj priateľ jeho otca, Helgi prezývaný Troll. V celom príbehu je cítiť vikingskú tému, od náboženstva cez horúce hlavy, vrhajúce sa do boja, nájazdy, súboje, ale nechýba ani mytológia.

Príbeh je dobre vymyslený, Leif sa “presúva” z jedného problému do druhého, neraz mu ide o život, ale s malou dávkou šťastia (a zásahom sympatickej bohyne) sa mu darí pokračovať v ceste. Cestujeme naprieč niekoľkými krajinami, spoznávame nové postavy, ale dej je pomerne rýchly a dôraz je kladený predovšetkým na boje a akciu.

Druid vytřeštil oči, ruka téměř v křeči nahmátla prázdnou pochvu a druid se vzlykavě nadechl…

Vlčí věk má však aj slabšie stránky

Postavy sú pomerne povrchné, vrátane hlavnej postavy Leifa. Spoznávame ich veľmi málo, sledujeme ich konanie a na základe činov si dokážeme čo-to odvodiť, ale inak o nich veľa nevieme. Akoby autor iba kĺzal po povrchu. Viaceré udalosti sú tiež popísané pomerne povrchne a nejdeme do hĺbky, v štýle prišli – pobili sa – unikli a takto sa to niekoľkokrát opakuje.

“Nás nezabije,” zavrtěl Helgi hlavou.
“Nás ne. Odin a Thor jsou při nás.”

Obálka nového vydania knihy

Kniha sa čítala rýchlo, vďaka tomu, že dej rýchlo ubiehal a čitateľ nemusel veľmi rozmýšľať. Oceňujem tématiku vikingov a ich mytológiu, trochu ma mrzí, že dej a postavy nie sú viac rozvinuté, príbehu by to dodalo hĺbku a z celkového námetu sa dalo vyťažiť viac. Z hľadiska námetu to nie je veľmi originálny príbeh, na druhej strane autor má pomerne pútavý štýl.

Uvidíme čo prinesú zvyšné pokračovania, chcem si prečítať aj ďalšie časti, ide o oddychové čítanie.

oddelovac

Hodnotenie: 5 / 10

oddelovac

6 komentárov k “Vlčí věk začína | Jdi a přines hlavu krále”

  1. Je to taká oddychovka akčná, keď má človek chuť na niečo jednoduchšie tak je to fajn 🙂 Ale presne, záleží na čo má človek chuť 🙂

 1. Já jsem se chvilku polekala, když jsem viděla jméno toho autora, říkala jsem si, jestli je to opravdu ta samá kniha, kterou mám doma 😀 …
  Chtěla bych ji přečíst ještě teď v únoru, snad to zvládnu 🙂

  1. Presne, ja som nechápala keď som googlila autora a skoro žiadne info, tak som skúsila sériu a zistila som, že je to pseudonym ? Dúfam, že sa ku knihe dostaneš, som zvedavá, na tvoj názor ?

 2. Tie staré obálky sú vtipné, pretože pripomínajú také tie westernovky, ktoré som našla doma z roku 196niečo 😀
  Po knihe by som siahla, pretože sa mi páči čítať aj niečo staršie 🙂

  1. To áno, ono séria má aj nové vydanie tuším s ilustráciami a vyzerá krajšie, tam už nie je uvedený pseudonym autora. Každopádne som zvedavá aké budú zvyšné dve knihy, mám ich doma, takže čakajú na prečítanie ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *