Včelia kráľovná – Laura Rubyová


Ľahké to nemá ani mladé dievča Petey, ktorá s mamou chová včely a vyrába med. Nájdu s Finnom spoločnú reč a začne medzi nimi vznikať niečo viac. Nie je to tradičná young adult jednohubka s ľúbostnými problémami, hoci nechýbajú ani tie, sú podané citlivo a jemne.


Tempo príbehu je veľmi pozvoľné až lenivé, ako keď sa v letnej horúčave odhodlávate ísť si konečne vziať niečo osviežujúce na pitie. Ani v závere sa nedočkáme rýchleho spádu, všetko sa to tak trochu naťahuje ako hustý med.
Čo sa týka nadprirodzených alebo nevysvetliteľných prvkov, je ich skutočne veľmi málo. Ide o miesto, kde sa nachádza Roza. Niektoré kapitoly sledujeme aj z jej pohľadu a ide o to málo mysteriózneho, ktoré v knihe nájdeme. Táto dejová linka sa dala určite rozpracovať podrobnejšie, lepšie a mohla mať v príbehu výrazne viac priestoru. Mrzí ma, že tento priestor autorka nevyužila, pretože nápad bol pomerne zaujímavý.

To má byť vtip?“

„To je otázka.“

„Hlúpa otázka.


Jazyk knihy je pomerne jednoduchý a číta sa rýchlo, občas sa však opakovali slová a niekedy boli informácie zbytočne zdôraznené, napríklad kedykoľvek sa v knihe spomína med je to značka Kvetinová kráľovná.

Bolo mi fuk, či sú to čary. Myslel som na to, že sme spolu.


Popravde neviem, čo si mám o tejto knihe myslieť. Po dejovej stránke bola slabá, hoci námet je sľubný a dal by sa podľa mňa využiť omnoho lepšie. Štýl, akým je príbeh napísaný mi trošku pripomínal knihu Charlie a jeho malé tajomstvá, drobnú podobnosť by som našla aj medzi hlavnými postavami, obaja vnímali svet trošku inak. No kým Charlieho príbeh na mňa silne zapôsobil, po dočítaní tejto knihy som ostala sklamaná. Kniha je iná ako bežné young adult príbehy, no rozhodne v nej je čo zlepšiť po dejovej i jazykovej stránke.

Hodnotenie:
5/10

Túto i ďalšie recenzie
nájdeš na Fantasy knihách.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *