Tri temné koruny | Kendare Blake

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt kendare blake three dark crowns quote
zdroj: pinterest.com

Spoznávame jednotlivé sestry, miesta kde vyrastajú a tým aj tri odlišné kúty ostrova. A k tomu všetkému sledujeme intrigy v pozadí, pretože je tu Chrám a jeho kňažky, ktoré podporujú Mirabellu a chcú za každú cenu zvíťaziť. Traviči, rod z ktorých pochádzalo niekoľko posledných kráľovien, sa však tak ľahko moci nevzdá a tak sa nenápadne ťahá za nitky. Do toho všetkého sú zapletené aj problémy s láskou, najmä u vedľajších postáv.


„Trocha mi to pripadá, akoby som sa mal spriateliť s kráľovnou,
ktorá už kráča na bitúnok.“

Postavy sú celkovo nosným pilierom príbehu, pretože dve tretiny knihy sa toho veľa nedeje. Spoznávame ostrov a tri sestry, sledujeme ich starosti a čakáme kedy konečne vypukne ten boj o trón. Ak čakáte, že to bude akčné čítanie, sklamem vás. Dynamika deja je slabou stránkou knihy a akcia príde omnoho neskôr, než by bolo vhodné. Na druhej strane to vyvažujú postavy, ktoré posúvajú dej a vytvárajú náznaky akcie.

Napriek tomu, že po dejovej stránke sa vo väčšine knihy nič nedialo, čítanie ma bavilo. Príbeh je napísaný príjemne, vidieť, že autorka už niečo napísala a má dobre vymyslené prostredie, mágiu i postavy. Plusom pre mňa bolo aj striedanie postáv, takže sledujeme príbeh z viacerých uhlov.


Z hlavných protagonistiek mi akosi ani jedna nedokázala poriadne prirásť k srdcu, mali svoje dobré i zlé stránky, ale snáď v pokračovaní si k nim ako čitateľka vytvorím pevnejší vzťah.
Ľúbostný vzťah Jules a Josepha, priateľov Arisone dodáva príbehu romantickú líniu rovnako ako vzťah Katharine a Pietyra, ktorí jej má pomôcť stať sa kráľovnou.

Pravda alebo nie, nezáleží na tom.
Takto to na ostrove chodí. A čoskoro nadíde ich čas.

Ak čakáte temný fantasy príbeh plný zákerných bojov a otráv v snahe získať trón, tak vás Tri temné koruny zrejme sklamú. Toto je young adult príbeh s ľúbostnými problémami, mladými hrdinkami a intrigami v pozadí.

Záverečná tretina nás privádza do centra boja o trón, na čo som osobne čakala už od začiatku. Musím však poznamenať, že záver si autorka pripravila skutočne výborný, dej gradoval, prišli nečakané zvraty a doslova do poslednej strany som netušila ako kniha skončí. Po nečakanom zakončení som veľmi zvedavá na pokračovanie a verím, že v ňom už bude viac dejových posunov a zvratov, keďže postavy sme už spoznali.

Hoci mala kniha pár nedostatkov, napríklad dej, predstavila zaujímavé postavy či už hlavné alebo vedľajšie a dokázala ma zaujať. Námet je v niečom originálny – súboj sestier, ktoré by sa mali milovať, no musia sa zavraždiť, v niečom zasa nie – boj o trón a moc, ale autorkin štýl vás vtiahne do deja a ak sa začítate, budete chcieť vedieť ako to vlastne dopadne.

Hodnotenie: 8 / 10

Túto a ďalšie recenzie
nájdete na webe Fantasyknihy.

Jeden komentár k “Tri temné koruny | Kendare Blake”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *