Strach múdreho muža

Názov: Strach múdreho muža
Séria: Príbeh kráľovraha
Autor: Patrick Rothfuss
Počet strán: 856
Vydavateľstvo: Aktuell


Patrick Rothfuss
 je medzi priaznivcami fantasy dobre známym spisovateľským menom. Príbeh kráľovraha patrí medzi často odporúčané klenoty high fantasy literatúry. 

Prvú časť Meno vetra  som čítala pred dávnymi vekmi ešte na základnej škole. Zamilovala som si spletitý svet mágie a príbeh Kvotha, mladíka túžiaceho ovládnuť vietor. Vyráža do sveta a na Univerzitu, aby sa vzdelal a dozvedel sa viac aj o mágii. 

Strach múdreho muža je druhým dielom tejto série a vďaka vydavateľstvu Aktuell vyšla kniha aj v slovenskom preklade. Ide o poriadne hrubý zväzok s vyše osemsto stranami a veľkým formátom sa stala asi najhrubšou knihou mojej knižnice. Priznávam, že som sa obávala, ako po rokoch nadviažem na kedysi prečítané Meno vetra a zvažovala som najskôr rereading jednotky. 

Napokon boli moje obavy zbytočné, lebo po prvých stranách knihy som do príbehu vkĺzla ako do obľúbeného kabáta, ktorý som dlho nenosila, no stále mi dobre padne. Alebo akoby ste po dlhých rokoch stretli kamaráta z detstva, s ktorým si stále máte čo povedať, akoby neubehol ani deň. Dobre, dosť bolo metafor.

2 komentáre k “Strach múdreho muža”

  1. Akurát je veľmi veľká škoda, že pokračovanie v slovenčine a dokonca ani v češtine nie je nikde zohnať 🙁 je to perfektný príbeh, vôbec mi dokonca nevadí že tak dlhý, len zo všetkého neznášam najviac keď neviem čo sa dialo ďalej 🙁

    1. No ono pokračovanie autor ešte nedopísal a nevydal, takže je to také nekonečné čakanie. Ale dúfam, že raz sa konečne dočkáme 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *