Siréna | Tiffany Reisz

Súhlasí až pod podmienkou, že autorka prepracuje knihu podľa jeho pripomienok a vydavateľstvo ju publikuje, iba ak to Zachary schváli.
Spoznávame tak Noru, autorku erotických románov, ktorá vyzerá a správa sa asi tak, akoby sme čakali – vyzývavé odevy, slovné prestrelky a neočakávané zvraty v rozhovoroch. K tomu samozrejme atraktívny výzor a temná minulosť s niekoľkými tajomstvami, ktoré si necháva pre seba.

„Miluji tě, pane,“ zašeptala.

Ak očakávate veľa pikantných scén, asi vás sklamem. Siréna ponúka plnohodnotný a pútavý príbeh z prostredia písania a vydávania kníh, ktoré ma hneď zaujalo. Ako vášnivého knihomoľa ma vždy zaujíma ako príbehy vznikajú. Je pútavé čítať v knihe práve o vzniku inej knihy, ktorá je trošku podobná práve so Sirénou  – erotický román o erotickom románe. Až sekundárnou témou, ktorá sa vyskytuje aj v románe tvorenom hlavnou dvojicou, je potešenie spojené s bolesťou. Mnohí možno zistia, že utrpenie či ponižovanie je vždy na báze dobrovoľnosti a nie vždy musí ísť o sex.  Dostávame tak príležitosť dozvedieť sa informácie aj z takejto netradičnej sféry a zároveň ide o vhodné korenie veľmi dobre vystavaného príbehu.

Kniha nám ponúka viacero zaujímavých prepracovaných postáv, či už ide o Norinho expriateľa Sorena alebo jej mladého stážistu Wesleyho. Postavy sú realistické správaním i myslením, vidíme ich rozpory alebo naopak utužovanie priateľstva. Rovnako tak prostredie vydavateľstva či elitného undergroundového klubu na nás dýcha atmosférou. Nemusíte sa však obávať prílišných opisov, je ich primerane na to, aby vás príbeh neprestával baviť. Oceňujem aj humor, ktorý je najmä v prehovoroch postáv. Nebudete síce dostávať záchvaty smiechu, ale občas sa pousmejete nad doťahovaním postáv a slovnými prestrelkami.

„Šel k zemi tvrdě, rychle a snadno.“
„To zní, jako by to řekla některá z mých postav.“

Nechýbajú zvraty a prekvapenia, v knihe sa niečo stále deje a keď sa raz ponoríte do príbehu, nechcete prestať. Minimálne ja som bola stále zvedavá čo sa v knihe ešte ukrýva a ako sa to všetko dopadne. 

Ako menšie negatívum vnímam nevyužitie viacerých vedľajších postáv v príbehu napríklad v redakcii. Taktiež prostredie vydavateľstva by mohlo byť výraznejšie a mať viac priestoru . Na druhej strane by to malo asi vplyv na rozsah knihy.

Trochu ma prekvapilo zistenie, že ide o prvú časť série, pretože záver je pomerne uzatvorený a som s ním spokojná. Rada si však prečítam prípadne pokračovanie, pretože autorka píše veľmi kvalitne.

Ak by som to mala zhrnúť, príbeh ma bavil od úvodu až do konca. Prináša pútavé prostredie vydavateľstva a tému publikovania rukopisu, ktorá je okorenená aj o zopár pikantných scén. Správna dávka erotiky ozvláštňuje príbeh, ktorý napriek tomu nepôsobí lacno a má čo ponúknuť.

Hodnotenie: 9 / 104 komentáre k “Siréna | Tiffany Reisz”

    1. Ďakujem za pochvalu, kniha sa mi páčila, tak snáď sa bude rovnako dobre čítať aj ďalším knihomoľom 🙂

  1. Spätné upozornenie: Zhrnutie | Mesiac máj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *