Qualityland | Život v dokonalom svete?

marc uwe kling sci fi

Názov: Qualityland
Autor: Marc-Uwe Kling
Rok vydania: 2020
Vydavateľstvo: Ikar
Počet strán: 374

Qualityland je najlepšou krajinou, kde všetko pomenujete len v superlatívoch, drony vám prinesú pivo, skôr než naň dostanete chuť, a zoznamka vám vyberie ideálneho partnera. Asi už začínate mať predstavu, ako to v tejto krajine vyzerá. Údajne má byť všetko dokonalé a najlepšie, ale viaceré vízie budúcnosti nás už naučili jedno – nič nie je dokonalé. A to, že niečo za dokonalé vyhlásite, na tomto fakte nič nemení. Hneď v úvode knihy zisťujeme, že nebude chýbať ani jemný humor a irónia, čo je jasné z prvotných poznámok ešte pred samotným začiatkom príbehu.

5 komentárov k “Qualityland | Život v dokonalom svete?”

  1. Kniha vyzerá naozaj zaujímavo a tiež sa na ňu chystám, raz, v budúcnosti. V poslednej dobe mám chuť na čo najviac sci-fi, pretože ma baví čítať o budúcich scenároch ľudstva. Škoda, že sa tam nič dôležité nedeje, ale aspoň to bude taká letná oddychovka pre ľudí, ktorých nebaví ako sa Janko a Terezka stretli v novom meste v novej práci a začali romantický vzťah plný prekvapivých zvratov.

    1. Presne, tiež som teraz prešla viac aj na sci-fi, možno aj preto, že ya fantasy sa dosť opakujú čo sa týka námetom a mala som chuť na menšiu zmenu 🙂 Každopádne táto kniha je naozaj dobrá, má mnoho dobrých prvkov a donúti čitateľa sa naozaj zamyslieť a to je podľa mňa super.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *