Pohyblivé obrázky – Terry Pratchett

Ak si chcete oddýchnuť

Na knihe oceňujem popkultúrne narážky a interné vtipy. Možno ich niekto prehliadne, niekomu budú pripadať zbytočné, ale pre mňa boli zdrojom nejedného úsmevu.

Lebo Holytrúd volal. Každý deň prichádzalo veľa ľudí. Neprišli robiť koniarov, čašníčky alebo tesárov. Prišli vyrábať pohyblivé obrázky.

A nevedeli prečo.

Celkovo je príbeh popretkávaný humor a sarkazmom, vďaka ktorému je kniha ľahkým a veselým čítaním. Bavila som sa, hoci úvod bol trošku dlhší, kým sme postupne spoznávali svet a postavy. Následne sme pozvoľna vkĺzli do filmovania pohyblivých obrázkov, herectva i nadprirodzených úkazov. Postupne naberali na intentzite a celá ich záhada a pozadie sa odhalili až v záverečnej tretine.

Pohyblivé obrázky – ako sa tvorba filmu môže zvrtnúť?

Čo sa teda týka spádu knihy, bol slabší a nebol až taký napínavý. Na druhú stranu, Pohyblivé obrázky sú výborné na relax a oddych, nechýba ani mágia a nadprirodzeno, aj trošku lásky. Oceňovala som, že nemusím poznať prechádzajúce autorove diela ani postavy a môžem sa rovno začítať. Bolo to dobré zoznámenie sa Pratchettovou tvorbou.

„Ja mám trollov rada,“ povedala. „Keď robia to, čo majú.
Ale hádam len seriózne nechcete, aby som zahrala romantickú
scénu s… s… niekým, kto má tvár ako útes?“

Pobavila som sa a hoci som sa vyslovene neposadila na zadok, Pohyblivé obrázky sú dobrá kniha. Verím, že Terry Pratchett má mnoho výborných námetov a už sa teším na ďalšie stretnutie s jeho tvorbou.

oddelovac

Hodnotenie: 7 / 10

oddelovac

8 komentárov k “Pohyblivé obrázky – Terry Pratchett”

  1. Snažila som sa čítať jeho knihy pár rokov dozadu, ale veľmi mi to nesadlo, odvtedy sa o to ani nesnažím. Možno nie som dostatočne inteligentná alebo čo, ale ten jeho humor mi humorne nepripadal.

    1. Ono naozaj záleží, či človeku jeho štýl sadne alebo nie. Nehovorím, že mne dochádza všetko čo napísal – určite sú niektoré fóry, ktoré prefrčali popri mne, ale ako oddychovka sa mi to číta dobre 🙂

    1. Je pravda, že je to dosť „crazy“ a ako oddychovka, keď potrebujem práve niečo, v čom nehľadám zmysel, je to dobré čítanie 😀 Ale záleží ako komu čo sadne 🙂

  2. Nad knihami od Pratchetta velmi, ale velmi uvažuji. A touto recenzí je mi jasné, že už uvažovat nebudu a prostě si je konečně přečtu. 😀

    1. Jéé to som rada 🙂 Ja som na tom bola podobne, dlho som uvažovala čo a ako, kde začať a podobne, až mi kamoška požičala túto knihu, že nech neuvažujem a začnem a uvídm 😀 Takže prajem príjemné čítanie 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *