Október a knižné novinky

Vianočné prasiatko – J. K. Rowling | Ikar

Svetoznámu autorku vám určite predstavovať nemusím. Po minuloročnej novinke na poli detskej literatúry s názvom Ikabog nám predvianočný čas spríjemní ďalšia novinka. Opäť v rozprávkovom žánri tentoraz o chlapcovi Jackovi a jeho obľúbenej hračke – prasiatku Mapi.

Pre hrsť dukátov – Juraj Červenák | Slovart

Október nám prinesie aj ôsme pokračovanie cyklu historických poviedok o kapitánovi Steinovi a notárovi Barbaričovi. S názvom Pre hrsť dukátov vychádza nová kniha Juraja Červenáka, na ktorú fanúšikovia už nepochybne netrpezlivo čakajú.

Vláda vlčíc – Leigh Bardugo | Slovart

V novinke Vláda vlčíc od Leigh Bardugo sa opäť vrátime do magického sveta gríš. Ravka sa sa pripravuje na vojnu s Fjerdou a mladý kráľ Nikolai Lantsov je pripravený zvíťaziť. Ide o druhé pokračovanie série Zjazvený kráľ, samostatnej série vrámci sveta gríš. Viac o pôvodnej trilógii sa dočítate tu.

leigh bardugo slovart


Skrotenie jastraba – Maggie Stiefvater | Slovart

Skrotenie jastraba je novinkou, ktorá voľne nadväzuje na Havraní cyklus v samostatnej sérii Snová trilógia. Autorka nás opäť zoberie do snových svetov. Ronan Lynch je zlodej snov – z prapodivnej inej reality dokáže zhmotniť zvláštnosti aj pohromy…

Kniha: Skrotenie jastraba (Maggie Stiefvater) | Martinus

Červená tigrica – Amélie Wen Zhao – CooBoo

Vychádza druhé pokračovanie fantasy série Krvavá dedička. V jednotke sme spoznali Anu – dedičku na úteku, kvôli jej magickým schopnostiam a obvineniu z vraždy. Priznávam, že jednotka sa mi veľmi páčila a tak sa už teraz teším na čítanie pokračovania od Amélie Wen Zhao.

Spasitel – Andy Weir – Laser Books

V češtine vychádza sci-fi novinka Spasitel od Andyho Weira. Tento autor sa preslávil najmä príbehom Marťan, ktorý je aj sfilmovaný a pomerne dobré ohlasy si vyslúžila aj jeho druhá kniha Artemis. Prvá nás preniesla na Mars, druhá na Mesiac. V Spasitelovi opäť zamierime na vesmírne dobrodružstvo.

Slovenský preklad vychádza s názvom Posledná šanca a naplánovaný na december tohto roka.

Aké sú vaše top novinky za október?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *