November a knižné novinky

Záver roka sa obvykle nesie v knižnom svete s prípravou na vianočné sviatky, nových titulov nevychádza až tak veľa, ale stále ich je dosť na to, aby sme mali obtiažny výber po čom siahnuť. Ako každý mesiac aj tento prinášam malý prehľad s niekoľkými odporúčaniami. November prináša hneď niekoľko pokračovaní známych sérií.

knižné novinky

Harry Potter 1-7 box | Ikar

Pri príležitosti 20 výročia vydania slovenského prekladu asi najznámejšieho čarodejníka s jazvou na čele vydáva Ikar špeciálne vydanie s novými obálkami a všetko pekne zabalené v jednom balení. Ilustrované obálky sú prácou umelca menom Adrián Macho, je vidieť, že je to veľký fanúšik a klobúk dolu pred jeho krásnou prácou.

9 komentárov k “November a knižné novinky”

 1. Prekvapilo ma, že HP má novú slovenskú edíciu. Googlila som si ju a… Neviem, tie obrázky sú trošku zvláštne, ale som si vedomá, že vôbec nie som objektívna a svoje staré obálky mám najradšej ?
  Takisto ma prekvapilo Zelená ako smaragd, to ešte len teraz vychádza v slovenčine?? Veď to bolo už tak dávno ? (Akurát pozerám, že dokonca je to 7 rokov, odkedy som túto sériu čítala v češtine, páni.)
  Ako si nakresliť soba ma zaujalo, asi si to skúsim nájsť v kníhkupectve na prelistovanie, neviem si to úplne totiž predstaviť, že čo tam bude, ale znie to milo! ?

  1. Áno tie nové obálky na HP sú úplne iný štýl, ale tak ono teraz je už veľa verzí, každý si vyberie. Ja mám doma tie klasické prvé a potom v angličtine sériu. Áno Drahokamy vyhádzajú až teraz, ja si osobne myslím, že možno to ani nechceli hneď po českej verzii dávať, takto s odkladom to už má akoby ďalšia generácia 😀 Ja som to popravde ešte nečítala, takže možno siahnem po tých slovenských prekladoch 🙂 Sobík je super, inak na e-shope albatrosu je aj ukážka zvnútra knihy ak by si chcela kuknúť 🙂

    1. To som rada, ja som si v nej listovala a veľmi sa mi zapáčila (a to obvykle nemám veľmi v hľadáčiku takéto kreatívne ladené tituly) 🙂

 2. Ty jo, ta slovenská edice Harryho Pottera vypadá fantasticky. ._. Popravdě myslela jsem si, že série Drahokamy u vás dávno vyšla a jaké to překvapení, že ne. I když jsem je nečetla, byly mi doporučovány kamarádkou, takže je mám stále na seznamu a takto si mi je připomenula. 😀
  Jinak Hraničářova učně jsem četla moc ráda, ale jaksi se mi nechce pouštět do dalších dílů. Beru ho už jaksi za uzavřeného. 😀

  1. Tak Drahokamy vychádzajú postupne, neskôr ako v češtine, ale možno je to dobre, aspoň to nie je úplne „konkurencia“. Navyše mám pocit, že vychádza toľko kníh, že človek už aj stráca prehľad 😀 Ja som o sérii počula z češtiny, potom filmy a potom akosi upadla do zabudnutia pomedzi iné tituly, takže sme na tom podobne. HU mám dočítanú sériu po 12 takže sa opäť zhodujeme, ale mám v pláne postupne aj tieto nové časti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *