A je nás o jedného viac

9 mesiacov a jedna dlhá noc

Nebudem zachádzať do prílišných detailov, každopádne som veľmi rada, že je Rebeka už s nami doma. Pôrod bol pomerne dlhý, a čo si budeme klamať, aj náročný.

Do pôrodnice som dorazila krátko pred polnocou a malá sa narodila ráno o 8:30. Takže sme sa ešte spoločne natrápili, kým som mala možnosť držať ju v náručí. Ako podpora bola so mnou pri pôrode moja mamina, za čo som jej nesmierne vďačná. Je skvelé mať so sebou niekoho, kto vás podporí a pomôže vám. Manželovi sa nepodarilo prísť, keďže pracuje na turnusy, ale človek si nenaplánuje všetko.

Krásne potešenie od manžela

Mimochodom, oficiálny termín mala Rebeka na 14. 2., teda na Valentína. Som však rada, že sa narodila o pár dní skôr. A v kútiku duše som sa aj spoliehala na to, že sa to o pár dní posunie buď skôr alebo neskôr. Nakoniec si to malá rozhodla sama 💖.

Narodenie dieťaťa, rovnako tak celé tehotenstvo, dá človeku zabrať. Avšak verte mi, naozaj to za to všetko stojí.

Narodenie dieťaťa a covid obmedzenia

Covidové opatrenia boli trochu nepríjemné, ale čo sa dá robiť. Pri príchode do nemocnice mňa aj maminu otestovali, našťastie sme boli obe negatívne. Pri pôrode som, našťastie, nemusela mať respirátor, to si ani nechcem predstaviť. Najväčšou nevýhodou bolo, že sú zakázané návštevy.

Manžel mi aspoň mohol doniesť veci na vrátnicu, tak sme sa chvíľku videli (a tajne som mu ukázala aj Rebeku, ale pssst 😛 ).
Kvôli žltačke u Rebeky a mojim horším výsledkom sona sme napokon ostali v pôrodnici o dva dni dlhšie. Po piatich dňoch som teda zamierila domov, tentoraz aj s Rebekou.

Prvá jazda autom domov z pôrodnice
A čo doma?

Zvykáme si. Ja, tatino aj čerství starí rodičia. Rovnako tak Rebeka. Všetko je to nové, je nás predsa o jedného viac. A verte či nie, je to úžasné a zároveň náročné. Som vďačná za podporu rodiny aj priateľov.

Už sa cítim viac-menej dobre, po telesnej aj duševnej stránke. Lebo pôrod s vami zatočí aj hormonálne a moje nálady boli mixom všetkého. Učím sa za pochodu mnoho nových vecí, napríklad rozoznávanie celej škály mrnkania, plakania a ďalších neidentifikovaných zvukov.
A dúfam, že budem dobrou mamou 💚.

Naša Rebeka

Na blog a čítanie je, pochopiteľne, teraz menej času. Každopádne, stále si nájdem chvíľku na čítanie a tento článok je dôkazom, že aj na písanie. Ak máte nejaké otázky k pôrodu, pokojne sa pýtajte, či už v komentároch alebo v správe na FB/IG.

3 komentáre k “A je nás o jedného viac”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *