Nadácia | Isaac Asimov

Názov: Nadácia
Autor: Issac Asimov
Séria: Nadácia
Poradie v sérii: I.
Rok vydania: 2020 (nové vydanie)
Počet strán: 288

Možno už viacero z vás počulo o známom a takpovediac kultovom sci-fi diele Nadácia. Ak aj možno nie, určite vám bude známe meno Issac Asimov. Na svojom konte má diesatky diel (zoznam je skutočne dlhý) ako napríklad Séria o Galaktickej ríši, Fantastická cesta, ale aj Ja, robot.

So zahanbením priznávam, že hoci má v bibliografii desiatky, ak nie stovky diel, zatiaľ som od tohto autora nečítala nič. Našťastie, podarilo sa mi to napraviť práve s prvou časťou série Nadácia.

5 komentárov k “Nadácia | Isaac Asimov”

    1. Asimov je vrámci sci-fi známy, ale ja som od neho tiež doteraz nič nečítala, tak si z toho nič nerob ? A Nadáciu môžem vrelo odporúčať, som veľmi zvedavá na pokračovanie ?

  1. Zprvu jsem si říkala, že autora neznám. Ale po chvíli mi došlo, že jsem o něm párkrát zaslechla. Ačkoli jsem do sci-fi jen nakoukla díky Orsonovi Scottovi Cardovi, hodlám to nakouknutí změnit na toulání se ke sci-fi. 😀 Takže ti děkuji za tip, jakého dalšího autora sci-fi mám zkusit. 🙂

    1. Rozhodne odporúčam, na svojom konte má toho naozj veľa ako som zistila keď som o ňom hľadala info ? Ja mám sci-fi rada, páčil sa mi napríklad Marťan alebo aj Illuminae ?

  2. Tak po túto výborne vyzerajúcu knihu si čo najskôr vybehnem do kníhkupectva. ♥ Dúfam, že preklad je dobrý, pretože je dostupná aj v češtine, no v slovenčine je lacnejšia a chcem podporiť vydavateľa. 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *