Na dvore z hmly a besu | Sarah J. Maas

Mier?
Nemyslela som si, že muž, ktorý roztápa mozgy
a mučí pre zábavu, pozná toto slovo.


Postavy dostávali v tejto časti omnoho viac priestoru, či už ide o hlavné alebo vedľajšie postavy – Tamlin, žiaľ, až tak veľa priestoru nemal. Z jeho konania som mala pocit, že autorka iba potrebovala, aby urobil niektoré veci nevyhnutné pre príbeh, ale inak bol plochý ako list papiera a to ma veľmi sklamalo. Na druhej strane tu bol Rhysand, po kúskoch sme odhalili jeho príbeh a život, rovnako ako Feyra. A hoci som od ohlasov zo zahraničia tušila, že medzi nimi niečo bude (a z príbehu to už v tejto časti bolo pomerne jasné), užívala som si tieto časti. V prvom diele bol mojím favoritom Tamlin a veľmi ma mrzí do akej role ho napokon Sarah J. Mass vmanévrovala, avšak po Tróne zo skla my ma to zrejme už nemalo prekvapovať. Autorka rada nečakane mení smerovanie príbehu, prináša zvraty a odhalenia v deji i životoch postáv.

Výsledek obrázku pro o court of mist and fury

Mávam dobré dni a zlé dni – ešte teraz.
Nedovoľ, aby tie zlé vyhrali.


Opäť sa potvrdilo, že autorka vie privádzať postavy k životu, čitateľ trpí spolu s Feyrou, prežíva jej beznádej, depresie, ale aj hnev a frustráciu. Spoznáva však nové bytosti, členov Nočného dvora, ktorí prinášajú dych berúce príbehy. Aj vďaka nim sa do príbehu vnáša humor, akcia a napätie.

Samozrejme, ani v samotnej ríši férov nezavládol absolútny pokoj, schyľuje sa k vojne tentoraz obrátenej proti ľuďom. Aj to je pre Feyru impulz, aby sa pokúsila poskladať čriepky seba samej a opäť bojovať.
Spoznávame viac z ríše férov, čo mňa osobne veľmi potešilo, keďže autorka vymyslela skvelý svet. Neodpustila si niekoľko štipľavých erotických scén, ktoré boli opísané bez obalu a pomerne priamo. Ide o young adult príbeh, každopádne s niekoľkými šteklivými scénami, takže skôr už tínedžeri okolo pätnástich rokov. Osobne mi tieto scény neprekážali, aj keď dúfam, že v pokračovaní nebude dôraz iba na telesnom poteší.

Na hviezdy, ktoré počúvajú, a sny, čo sa môžu splniť.

Související obrázek


Oproti prvému dielu je tento podľa môjho názoru výrazne lepší – hlbšie prenikneme do príbehu a životov postáv, čaká nás niekoľko zvratov a viac akcie i napätia. Príbeh je prepracovanejší až sa zdá, že do päťstostranovej knihy by sa toho až tak veľa nezmestilo. Pre fanúšikov autorky je aj táto kniha nevyhnutnosťou, Sarah J. Mass ma výborný štýl písania. Na druhej strane mi už trošku prekáža ako musí za každú cenu všetky postavy spárovať a určiť im partnerov. Ide však iba o drobnosť v inak výborne vyskladanom príbehu.

Hodnotenie: 10 / 10

Túto i ďalšie recenzie
nájdeš na Fantasyknihy.eu

6 komentárov k “Na dvore z hmly a besu | Sarah J. Maas”

  1. Souhlas, taky se mi dvojka líbila o dost víc než jednička. Miluju celou sérii, jak si s tím autorka dokáže vyhrát. A Rhysand, to je láska ❤️

  2. Spätné upozornenie: Zhrnutie | mesiac júl
  3. Druhý díl byl podle mě nejlepší a moc se mi líbil. Je fakt, že se někdy v té jejich partě chovali jak puberťáci ale mě se to tam vlastně líbilo a co se týče toho párování, máš pravdu i když tam tak docela všichni v párech nebyli ale je fakt, že se je do toho tak nějak vždy snažila vnutit =D.

    1. Ono už sú to možno detaily to párovanie postáv atď. ale keď od nej človek číta viac kníh, tak si to začne všímať 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *