Marcové novinky vo svete kníh

Kladivo – Peter Derňár – Lindeni

Nový hororový triler slovenského autora, ktorý debutoval knihou Škrabot v rovnakom žánri. Kladivo nám prináša príbeh partie kamošov, ktorí idú počas pandémie oslavovať päťdesiatku na chatu do hôr. A prekvapivo jeden z partie pozve aj čudáka, ktorý bol v mladosti ich objektom šikany.

Vražedná čepeľ – Sarah J. Maas – Slovart

V Slovarte vyšlo súhrnné vydanie doplnkových noviel k sérii Trón zo skla. Pôvodne vyšli novely samostatne v knižkách malého formátu, tentoraz vychádzajú všetky spoločne (rovnako ako v originálnom anglickom vydaní).

Pán Nemožný – Maggie Stiefvater – Slovart

V Slovarte vychádza aj druhý diel Snovej trilógie – voľného pokračovania cyklu Havraní chlapci. Skrotenie jastraba nám predstavilo Ronnana Lyncha – zlodeja snov. Lenže zdroj snovej energie je teraz zablokovaný. Pán Nemožný pokračuje v príbehu o hrdinoch testujúcich hranice schopností.

Kráľovstvo hriešnych – Kerri Maniscalo – Pandora

Emillia a Vittoria sú streghe – čarodejnice, svoje schopnosti však skrývajú. Smrť jednej zo sestier však odštartuje cestu za odplatou a rozpúta sa peklo. Pomoc totiž ponúkne jeden z princov pekla, ktorý má vyriešiť sériu vrážd na ostrove. Dá sa však veriť niekomu, ako je on?

Hra so svetmi – Neal Shusterman – Slovart

Neal Shusterman je známy najmä svojou dystopickou trilógiou Žatva smrti (Kosec, Nimbus, Posol). Tentoraz nás autor zoberie do alternatívnych svetov. Ash sa po zrážke na futbalovom ihrisku dostáva do inej dimenzie, podobnej i odlišnej než je tá naša. A nestane sa to raz.

Menovkyňa – Adrienne Young – Motýľ

Marec prináša aj druhý, záverečný diel série Fable. Dobrodružný príbeh o dievčine Fable, ktorá chce získať právoplatné dedičstvo v drsnom svete kupcov. Podarilo sa jej oslobodiť loď Marigold spod nadvlády jej otca, no sloboda netrvala tak dlho, ako sa nazdávala.

Aké marcové novinky, či už z týchto alebo aj iné, vás zaujali najviac? Máte už niektoré aj prečítané? Určite mi dajte vedieť.

2 komentáre k “Marcové novinky vo svete kníh”

  1. Tak pro mě to byl teda spíš měsíc čtecí krize než měsícem knih. Ale snad se mi podařilo už z ní dostat. Ale bylo to kruté :p přes 2 týdny jsem knihu nevzala do ruky, i když 2 rozečtené na mě volaly o 106.

    1. Každý máme občas také obdobie, nič si z toho nerob. Ja som tiež nejako veľa nečítala, na druhej strane niekedy nie je na škodu dať si pauzu od čítania a potom sa vrátiť s novým elánom. Tak ti prajem, nech ťa čítanie najmä baví a aby si mala šťastnú ruku na výber titulov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *