Malé ženy – zážitok z kina

Malé ženy sú pútavým príbehom, ako som zistila po zhliadnutí filmu. S kamarátkou Val a jej maminou sme is vyrazili na menšiu “babskú jazdu” a ja som mala super zážitok.

Zdroj: The Nerd Daily

Príbeh, ktorý vás chytí za srdce

Režisérka Gerta Gerwing priniesla na plátno životy štyroch odlišných sestier. V čase americkej občianskej vojny žijú samé s matkou, otec odišiel bojovať. Každá zo stestier je iná a má odlišné predstavy o svojom budúcom živote. Na filme sa mi veľmi páčilo, že sa striedali dve časové línie – mladosť dievčať s ich aktuálnym životom. Videli sme tak mládežnícke ilúzie a sny v kontraste s neskorším vývinom.

Hoci príbeh nemá nejakú vyslovene hlavmnú zápletku a rozuzlenie, bavil ma po celý čas. Boli tam veselé aj smutné momenty, ktoré som prežívala spolu s postavami a vedela som sa s nimis totožniť. Napriek tomu, že je celkom dlhý (135 minút), nenudila som sa. A Emma Watson v úlohe jednej zo sestier bola tiež výborná, iba sa mi potvrdilo, že ju mám ako herečku veľmi rada.

Zdroj: csfd.cz

Mojim záverom je, že hoci nevyhľadávam príbehy v tomto štýle, Malé ženy sa vďaka najnovšej filmovej adaptácii dostali na zoznam kníh, ktoré si chcem prečítať. Zatiaľ vám môžem odporúčať filmové spracovanie, ktoré si rozhodne užijete.

Mimochodom, hudbu komponoval Alaxandre Desplat, ktorý vytváral hudbu aj pre posledné dva potterovské filmy.

8 komentárov k “Malé ženy – zážitok z kina”

 1. Film chci rozhodně zkusit. Knihu jsem četla, ale měla jsem zrovna tu, která prošla cenzurou, takže jsem byla ochuzena o mnoho věcí a když jsem se pak bavila s kamarádkou, tak mi tvrdila, že v knize je to jinak. To byly dohady. 😀 Tak jsem zvědavá, jaký bude film. 🙂

  1. Ja som sa práveže ku knihe nikdy akosi dostať ani nechcela a presvedčil ma až film, každopádne som zvedavá na knihu. Tak snáď sa k nej obe čoskoro dostaneme ?

 2. Film som ešte nevidela, ale asi si ho pôjdem pozrieť tento víkend, kým to ešte premietajú. No budem musieť ísť sama 😀
  Čo sa týka knihy, tiež som ju nečítala, pretože ju mám v angličtine a dlho som sa nevedela prinútiť čítať po anglicky, tak som sa tomu snažila vyhnúť. Elena Ferrante dosť často v Geniálnej priateľke vytvára alúziu na Malé ženy, tak si to chcem už dlhšie prečítať.

  1. Joj to poznám, tiež mi niektoré anglické knihy doma ležia dlho, ale konečne som s aodhodlala a čítam aj v angličtine. Dúfam, že si film užiješ, daj mi potom vedieť či si na ňom bola a ako sa ti páčil.

 3. Priznávam sa, ale ja som tento film nedokázala dopozerať :/ Vôbec ma nezaujal a skrátka som radšej čas strávila s dobrou knihou ako pri tomto filme. Osobne zbožňujem filmovú adaptáciu z roku 1994, to je srdcová záležitosť, ale táto nová ma nedokázala nadchnúť a udržať si moju pozornosť 🙁

  1. To ma úprimne mrzí. Na druhej strane ja som mala možno výhodu, že som vôbec nevedela o čom to bude a tak bolo pre mňa všetko nové, nevedela som to teda ani porovnávať s tou staršou verziou. Som však rada, že sa ti páčila tá staršia, každému sadne niečo iné.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *