Krvavec | Crystal Smith

Názov: Krvavec
Autorka: Crystal Smith
Séria: Zväzky mágie
Poradie v sérii: I.
Rok vydania: 2020
Počet strán: 347

Krvavec, v češtine Krvavý lístek, autorky Crystal Smith nám prináša príbeh z krajiny dvoch znepriatelených kráľovstiev. V Renalte vládne monarchia, no spolu s ňou má významné slovo aj Tribunál, organizácia podobná cirkvi s cieľom vyhubiť bosorky a využívať ich temné sily. Chytanie často aj bezbranných ľudí, mučenie a poprava, tomu čelí nielen ľud, ale aj kráľovská rodina. Obzvlášť nebezpečné to je pre princeznú Auréliu. Je výnimočná z viacerých hľadísk. Je prvá princezná po niekoľkých storočiach a môže tak naplniť mierovú zmluvu s kráľovstvom Achleva, okrem toho v sebe má zakazovanú krvavú mágiu.

3 komentáre k “Krvavec | Crystal Smith”

  1. Nedá mi to, ale prečo je to prepánajána Krvavec, keď v angličtine je Bloodleaf. Slovenský preklad toho názvu mi nejde do hlavy, od kedy tá kniha vyšla.
    Inak obálka je nádherná, fakt udrie do očí a láka. Knihu som nečítala, ale asi po nej ani nesiahnem :/

    1. V deji bol Krvavec názov rastliny, v češtine to je Krvavý lístek, neviem, či ten názov vychádza z nejakého botanického podkladu, ale názov kvetiny to je celkom výstižné. A zasa lepšie ako krvavý list, v slovenčine by to bolo asi divné ?? Každopádne ako young adult príbeh je to vydarené, keď budeš mať niekedy chuť na oddychovku môžeš skúsiť 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *