Knižný status II. | Čítanie na leto

Naposledy prečítaná kniha?

Čerstvo dočítanou knihou sa stala sci-fi klasika, ku ktorej som sa dostala až teraz – Stopárov sprievodca galaxiou. Douglas Adams je známy najmä vďaka tejto skvele hodnotenej sérii a ja po prečítaní prvej časti plne rozumiem tomu prečo. Výborné a zábavné čítanie, ktoré vrelo odporúčam.

Naposledy zrecenzovaná kniha?

Najnovšou recenziou, ktorá pribudla na mojom blogu je zábavná sci-fi kniha Qualityland. Pre mňa doteraz neznámy autor Marc-Uwe Kling priniesol technicky vyspelú a premyslenú budúcnosť, kde vám dron prinesie pivo skôr, než naň dostanete chuť. Má to však, samozrejme, aj nejaké háčiky.
Viac o knihe a mojom názore sa dočítate v recenzii: Qualityland | Život v dokonalom svete?

qualityland

Rozčítaná kniha/knihy?

Finišujem s novinkou Červené zvitky mágie od Cassandry Clare a naopak začínam so Sandersonom. Konkrétne s knihou Vzhůru k obloze, ktorú mám požičanú od kamarátky Val. zatiaľ mám za sebou zopár kapitol a vyzerá to naozaj dobre.

Knihy, ktoré čakajú na prečítanie?

Čo si budeme klamať, je ich skutočne veľa. V najbližšej dobe by som si však chcela dať rereading Zaklínača v novej edícií, ktorému sa nedalo odolať a ja sa tak aspoň po pomerne dlhej dobe vrátim k tejto super fantasy sérii. Zaklínač bude určite super čítanie na leto a horúce dni.

Knihy, ktoré čakajú na zrecenzovanie?

Absolútne nestíham písať recenzie na všetky knihy, ktoré prečítam a popravde, ani nechcem. Vždy vyberám na akú knihu recenziu napíšem, primárne sú recenzné výtlačky a následne sa snažím vyberať tie naj. z môjho čítania.
V najbližšej dobe sa môžete tešiť na záverečnú časť Trónu zo skla – Kráľovstvo popola a tiež na Sílu bouře, tretiu časť výbornej fantasy série Sedmiříší v troskách.

10 komentárov k “Knižný status II. | Čítanie na leto”

 1. Vzhůru k obloze mám na poličke odkedy vyšla a teraz je už aj druhý diel v kníhkupectvách. Tá ma zaujala žánrovo a ešte aj obálka je neskutočne krásna.
  K Tieňoloveckým ságam ma to vôbec neťahá, pretože som sa nevedela prekúsať druhým dielom (pokúšala som sa o to dvakrát, pretože je to tak obľúbená séria, ale vždy som skončila na tom istom mieste a ďalej to už nešlo).
  A kníh na leto je veľa. Na jednej strane je to dobre, ale rezignovala som na nejaký zoznam, pretože ho skoro nikdy nedodržím a povedala som si, že si prečítam to, na čo mám zrovna náladu. 🙂

  1. Mne Vzhuru na oblohe požičala kamarátka, ktorá mi to vrelo odporúčala a tak som dala na jej radu, zatiaľ som iba na začiatku, ale baví ma to a verím, že to bude stáť za to. Dvojku som videla, obe časti majú super obálky a navyše Sanderson je skvelý autor, čítala som od neho trilógiu Pomstitelia.
   Cassandra Clare a jej Tieňolovci nesadnú každému a ja som voči niektorým veciam mala tiež výhrady, ale Magnus a Alec sú moje obľúbené postavy tak som tomu dala šancu 😀

   1. Áno, tie obálky sú nádherné!! ♥ A tú trilógiu Pomstitelia by som si tiež rada prečítala. No… Niekedy si vravím, že by mohli na chvíľu prestať vydávať vydavatelia knihy, pretože nestíham všetko čítať. 😀 Resp. čítala by som viac, keby som sa neučila jazyky 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *