Knižný september

Nebeská tkáčka – Kristen Ciccarelli | CooBoo

Knižný september prinesie ďalší záver známej fantasy trilógie. Tentoraz ide o sériu Iskari, z ktorej vychádza tretia časť Nebeská tkáčka (Posledný Namsara, Uväznená kráľovná). Safiru a Eris tentoraz spojí spoločná misia – musia nájsť Ashu. Neistý osud bude rozhodnutý aj na základe pátrania naprieč svetmi a dimenziami, vďaka magickému vretenu.

Legendy Leopardie – Dušan Damián | Enribook

Do nového sveta džungle a divokých zvierat nás zavedie Dušan Damián. Vo svojom fantasy príbehu Legendy Leopardie nás zoznámi so Susan´we, dcérou veľkého šamana. Priúča sa otcovmu remeslu, no po jeho smrti je prinútená dať sa na útek a chrániť šamanské klenoty. Debut slovenského autory vyzerá pomerne pútavo či už vzdialenou, novou krajinou tak aj mytológiou.

Stanica – Peter Kalva | Enribook

Slovenský autor Peter Kalva vydáva druhé pokračovanie dystopickej série Svet ľudí. V prvej časti s názvom Dedičstvo sme spoznali neveselú a spustošenú budúcnosť nášho sveta. Stanica, druhý diel, nám odhalí čo sa stane s Róbertom Greisslom po tom, ako ho odvedú do trestaneckej kolónie v područí Republiky.

Mezi světy – Andy Weir | CooBoo

Autor Marťana a Artemis sa tentoraz púšťa do úplne iného projektu. Mezi světy je komiksový príbeh o známej dievčenskej trojici. Alica z Krajiny zázrakov, Dorotka z krajiny Oz a Wendy z Krajiny nekrajiny. Ako to bude vyzerať, keď sa tieto tri dievčiny stretnú na internátnej škole? Škola, ktorá ich má naučiť ako prežiť po magických zážitkoch a ovládnuť svoje schopnosti.

Studie jedu – Maria V. Snyderová | CooBoo

Pre fanúšikov ya fantasy tu mám tip s krásnou knižnou obálkou. Studie jedu nás zoznámia s mladou Jelenou, ktorá má byť odsúdená na smrť. Jedinou záchranou je pre ňu nebezpečná pozícia ochutnávačky u generáca Ixie. Nielen, že môže pri každom pokrme zomrieť, ešte ju pomaly stravuje jed, na ktorý dostane každý deň trochu protijedu. Ak bude robiť to, čo má.

Zlatí vlci – Roshani Chokshiová | Host

Honba za starodávnym artefaktom, Paríž v roku 1889, rébusy a hádanky. Skupinka nepravdepodobných odborníkov pod vedením hoteliéra Séverina, ktorý túži po rodinnom dedičstve. Zlatí vlci vyzerajú ako mix Vranej šestky a da Vinciho kódu a táto fantasy novinka rozhodne upútala moju pozoronosť.

Pán čarodejů – Petra Slováková | Host

Host prináša pokračovanie románu Střípky času od českej autorky. Príbeh s cestovaním v čase a mágiou. Jana a Peter prežili súboj s čarodejníkom Mabrokom, no teraz začína boj o vládu nad Ostravou. Young adult fantasy z domáceho prostredia vytvára originálny príbeh.

Věk supernovy – Liou Cch‘-sin | Host

A pre zmenu niečo aj zo žánru sci-fi. Věk supernovy je postapo román od známeho autora, ktorý má už na svojom konte sci-fi trilógiu Problém tří těles. Vo vzdialenosti osem svetelných rokov od Zeme vybuchla hviezda a nebezpečné žiarenie do roka zabije všetkých starších ako 13 rokov. Prišiel čas odovzdať ďalšej generácii všetko, čo sa dá. No čo ak detský svet nechce pokračovať v zabehnutých koľajniciach?

V češtine vychádzajú ďalšie skvelé knihy, ako napríklad Bezhvězdné moře, novinka od Erin Morgenstern. Vychádza aj prequel k Hunger games – Balada o ptácích a hadech od Suzanne Collins, ktorá v slovenčine vychádza budúci mesiac. Vo Fragmente zasa vychádza Dcera ztracených bohů (Hubook Start za rok 2020). Knižný september je tak naozaj bohatý, už si stačí iba vybrať.

oddelovac

5 komentárov k “Knižný september”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *