Knižný október


Boží bojovníci | Andrzej Sapkowski
Tešiť sa môžeme aj na druhé pokračovanie Husitskej trilógie od známeho poľského spisovateľa A. Sapkowského. Ide o druhé vydanie tejto trilógie s novými obálkami, nedávno takto vyšla práve prvá časť a vydavateľstvo Lindeni nezaháľa a už vydáva aj dvojku. Príbeh Reinmara z Bielawy pokračuje a do konca roka by mal byť pripravený aj záverečný tretí diel.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je oddelovac-2.png


Dedičstvo | Peter Kalva
Priaznivcov postapokalyptických a dystopických príbehov poteší informácia o novinke Dedičstvo od slovenského spisovateľa. Peter Kalva nás zoberie do sveta, v ktorom prežilo po katastrofe len málo ľudí. V tomto prostredí žije aj dôstojník Martin a jeho dcéra, obaja relatívne pokojne. Až kým Martinova dcéra nezmizne, rovnako ako ďalšie deti. Takže sa začína dobrodružná záchranná akcia, pričom Martin a jeho kolegovia musia opustiť relatívne bezpečie a vykročiť do divočiny.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je oddelovac-2.png

Kráľovstvo vetra a tmy | Cassandra Clare
Fanúšikov Cassandry Clare a sveta tieňolovcov určite poteší vydanie tretej časti trilógie Tajomná temnota. Sesia sa ocitá na pokraji občianskej vojny, Julian a Emma sa v ríši férov dozvedia tajomstvo ohrozujúce celý svet tieňolovcov a ešte stále tu je temná kliatba parabatai. V záverečnom príbehu sa dozvieme ako to napokon dopadne s Emmou a Julianom, ale aj svetom tieňolovcov.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je oddelovac-2.png

Tieň kostí | Leigh Bardugo
Leigh Bardugo sa u nás preslávila najmä vďaka duológii Vrania šestka, ale aj sériou Griša, oboje z jedného univerza. Slovart nám prináša prvý diel známej a už spomínanej trilógie Griša – Tieň kostí. Hlavnou postavou je Alina Starková, sirota, ktorá až doteraz ničím nevynikala – až kým v sebe nenašla netušenú silu a tým zmenila celý svoj život. Dostáva sa na kráľovský dvor, kde má trénovať a stať sa grišou.

V češtine vychádza tento mesiac autorkina novinka Zjizvený král. Nikolaj Lantsov, kráľ Ravky sa snaží čeliť nepriazni osudu – udržať hranice, získať si spojencov a zabrániť skaze krajiny. V jeho vnútri sa skrýva démon, ktorý postupne ohrozuje všetko, na čom kráľ tak tvrdo pracoval.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt leigh bardugo zjizvený král
Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je oddelovac-2.png

Harry Potter a Ohnivá časa
Ikar vydáva ďalšie ilustrované vydanie štvrtej časti známej čarodejníckej série. Máme možnosť ponoriť sa do sveta krásnych ilustrácií, ktorých autorom je rovnako ako v predošlých knihách Jim Kay. Na obálke vidíme scénu z Trojčarodejníckeho turnaja, konkrétne úlohu, v ktorej Harry čelí drakovi.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt harry potter a ohnivá čaša jim kay
Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je oddelovac-2.png

Okrem spomínaných titulov vychádza v slovenčine aj češtine mnoho zaujímavých kníh. V češtine vychádza kniha Vox, v slovenčine zasa pokračovanie série Čarodol.
Napíšte do komentára na tituly sa tešíte najviac.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *