Knižný máj | Čo nám prinesie?

Zajatie búrky | Leigh Bardugo – Slovart

Ďalším pokračovaním nás poteší aj Slovart. Vychádza Zajatie búrky, druhá časť známej trilógie Griša od Leigh Bardugo. Autorka u nás zaujala najmä dilógiou Vrania šestka. Griša je z rovnakého magického sveta nadprirodzených schopností, v ktorom Alina bojuje s Temnanom. Ten sa totiž vynoril z Tieňovej trhliny s novou mocou a vyzerá to, že zastaviť ho môže iba Alina.

Zajatie burky grisaverse vrania sestka

Zaklínač | Andrzej Sapkowski – Lindeni

V máji sa dočkáme hneď troch nových Zaklínačov. Lindeni vydáva revidované vydania prvých troch kníh – Posledné želanie, Meč osudu a Krv elfov s novými obálkami. Príbeh o Geraltovi z Rivie zrejme poznáte, fantasy príbeh o mágii, príšerách aj intrigách. V tomto štýle vyjde celá zaklínačská séria.
O nových vydaniach si môžete viac prečítať v tomto článku.

Modrá ako zafír | Kerstin Gier – CooBoo

Vychádza aj druhé pokračovanie fantasy série Drahokamy. Príbeh o mladej Gwendolyn, ktorá dokáže skákať medzi storočiami a cestuje v čase je poriadne zamotaný. Musí zachrániť svet a pokúsiť sa udržať romantický vzťah s Gideonom. Modrá ako zafír je druhá časť trilógie Drahokamy, ktorá má aj filmové spracovanie.

Zrod vlčieho impéria | Laura Ensi – Maxim

Knižný máj nám prináša aj druhé pokračovanie young adult fantasy série Spoločenstvo. Rovnako krásna obálka ako pri prvej časti nás láka na pokračovanie príbehu z prostredia vlčej svorky. Raine Zair je alfou svojej svorky a musí riešiť viaceré problémy, ktoré ohrozujú ju i jej blízkych.

Zrod vlcej bojovnicky vlcieho imperia fantasy young adult

Skaza Urdisu – Viktória Drgoncová

Vydavateľstvo Art Floyd pripravuje na záver mesiaca tretiu časť sci-fi série Nepriatelia Urdisu. Malo by ísť o trilógiu, takže Skaza Urdisu bude záverečný diel (prechádzajúce časti sú Nepriatelia Urdisu a Mračná Urdisu).
V prvej časti spoznávame svet po skaze, v ktorom žije aj Cynthia skrývajúca sa
v pivnici pod domom. Svet totiž zaplavili zmutovaní ľudia besniaci po mäse.
Záverečná časť prinesie verdikt čo sa stane s Urdisom a ako sa Cynthia rozhodne v náročných otázkach života, smrti a šťastia.

oficiálna obálka ešte nebola zverejná
zdroj: FB Viktória Drgoncová

Noční cirkus | Erin Morgenstern – Argo

Príbeh o tajomnom cirkuse, mágii a ilúziach. Niekoľko dejových línií a najmä súboj dvoch najsilnejších čarodejníkov svojej generácie.
V slovenčine táto kniha vyšla už dávnejšie a je skvelé, že sa dočkala aj českého prekladu. Kniha sa mi veľmi páčila, čítala som ju pred rokmi a môžem Nočný cirkus vrelo odporúčať.

Supernova | Marissa Meyer – Egmont

Knižný máj poteší aj fanúšikov Marissy Meyer. Do predaja by sa mala dostať záverečná časť trilógie Renegáti (Renegáti, Protivníci) . Supernova prináša vyvrcholenie príbehu Novy a Adriana, ale aj ďalších postáv z dobrej alebo zlej strany. Teraz už totiž nie je také jednoduché určiť, kto je hrdina a kto zločinec.

Dvě temné vládkyně | Kendare Blake – Fragment

Tešiť sa môžeme aj na tretie pokračovanie série Tri temné koruny. V češtine vychádzajú Dvě temné vládkyně, vďaka ktorým sa vrátime na magický ostrov Fennbrin. Ostrov má svoju kráľovnú, avšak ľudia nespokojne reptajú a zvyšné dve sestry sa ukrývajú na pevnine. Prízrak Modrej kráľovnej ich však posiela späť na ostrov.

oddelovac

Je možné, že sa niektoré termíny posunú kvôli aktuálnej situácii. Na aké tituly sa tento mesiac najviac tešíte vy?

6 komentárov k “Knižný máj | Čo nám prinesie?”

  1. Já se nejvíce těším na Supernovu. Celá série se mi šíleně líbila, a chybí už jen poslední díl. 🙂 Ještě k nim patří Město zrady. 🙂

    1. Z tejto trilógie som zatiaľ čítala jednotku – Renegáti a tá sa mi páčila, k Protivníkom som sa ešte nedostala, ale raz si chcem určite prečítať celú trilógiu ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *