Knižné novinky za november

Na dvore zo strieborných plameňov – Sarah J. Maas | Slovart

Booklab nám prináša pokračovanie známej ya fantasy série Na dvore z tŕňov a ruží. Vrátime sa do ríše férov, tentoraz však v hlavnej úlohe nebude Feyre, ale jej sestra Nesta Archeronová. Nesta bola nedobrovoľne premenená na férku a hoci vojna s Hybernom skončila, nie je pre ňu jednoduché nájsť si miesto v novom živote.

Stanovište – Dmitry Glukhovsky | Ikar

V Ikare vychádza novinka známeho autora postpo série Metro 2033. Dmitry Glukhovsky aj v novinke Stanovište ostáva v apokalyptickej téme a zoberie nás do sveta, v ktorom sa Rusko po krátkej občianskej vojne zmenšilo na zlomok pôvodnej veľkosti.

Gregor a svet v podzemí – Suzane Collins | Fragment

Od známej autorky dystopickej trilógie Hry o život vychádza vo Fragmente nová kniha s názov Gregor a svet v podzemí. Ide o prvý diel detskej fantasy série Kroniky Podzeme, v ktorej sa Gregor a jeho malá sestrička prepadnú cez rošť v práčovni do tajomného nového sveta – Podzeme.

Knižné novinky z Artis Omnis…

Sama za seba – Lívia Hlavačková | Artis Omnis

Vyšla aj druhá časť ya fantasy série od slovenskej spisovateľky Livie Hlavačkovej. Séria má názov Gwind, druhý diel s podtitutlom Sama za seba. V knihe sa vrátime k príbehu dievčaťa, ktoré sa z nášho sveta dostalo do úplne iného. Navyše, rovno do spoločenstva vrahov. Viac o prvej časti sa dočítate tu.

Artis Omnis prináša v žánri fantasy viacero noviniek.
Okrem druhej časti Gwind je to aj fantasy Štvanec od slovenského autora Martina Benkoviča. Do pozornosti dávam, rovnako od domáceho autora, dračie fantasy Odvrhnutí – Ján Gálik.

Železný vlk – Siri Pettersonová | Host

Siri Pettersonová získala dobré ohlasy u čitateľov trilógiou Havraní kruhy. (Ódinovo dítě, Plíseň, Síla). Železný vlk je prvý diel novej historicky ladenej fantasy série Vardari. Tajomstvo, po ktorom všetci prahnú a rodina s jasnovideckými schopnosťami, ktorá možno iba využíva dôvorečivosť ľudí… Táto novinka vychádza v češtine vo vydavateľstve Host.

Aké knižné novinky vás v poslednej dobe zaujali najviac?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *