Knižné novinky | Aké nové knihy vychádzajú?

Magický expres – Anca Sturm – Fragment
Nové knihy zahŕňajú aj príbeh trinásťročnej Flinn. Jej brat zmizol a nás kniha zoberie do čarovného vlaku. Flinn iba tajomná pohľadnica s vlakom a ona sa ho snaží vypátrať. v ktorom je magická internátne škola. Príbeh je možno pre mladšiu cieľovú skupinu, ale magická obálka v spojení s vlakom, ktorý je vlastne školou – toto znie naozaj dobre.

obálka Magický expres nové knihy

Všetky tie svety -Juraj Čorba a Dávid Marcin – Slovart
Za zmienku rozhodne stojí grafická novela slovenských autorov. Juraj Čorba a Dávid Marcin nás zoberú do sveta techniky – hrozí kríza s nástupom nových technológii. Príbeh obsahuje antitechnologické hnutie, followerov, 3D hologramy. Moderne pôsobiaci príbeh s nepochybne pútavým grafickým spracovaním tvoria kombináciu, ktorá minimálne mňa zaujala.

obálka Všetky tie svety nové knihy

Skazený kráľ – Holly BlackSlovart
Vydavateľsatvo Slovart nám prináša druhé pokračovanie Krutého princa, Férskej ságy, v ktorej víly rozhodne nie sú milé, nežné a usmievavé. Ľahké to v ich svete nemajú ani dve ľudské dievčatá, Jude a jej sestra. Jude sa zamotala do kráľovských intríg a v závere prvého dielu to bolo pomerne napínavé, takže sa nepochybne máme na čo tešiť.

obálka Skazený kráľ nové knihy

Krajina príbehov 6. – Zrážka svetov – Chris Colfer – Fragment
Fanúšikov rozprávkovej série Krajina príbehov nepochybne poteší ďalšia, v poradí už šiesta časť. Dobrodružstvo dvojičiek Cartera a Alex pokračuje a my sa opäť vrátime do rozprávkového sveta. Tentoraz sa však naše svety pomiešajú, pretože brána medzi nimi sa otvorila. Otázkou je, či sa podarí nastoliť rovnováha medzi ľudským a rozprávkovým svetom.

obálka Krajina príbehov nové knihy
oddelovac

Armáda temnoty a smrti – Denisa Lesniaková – CooBoo
Príbehu s motívom tínedžerské fantasy z pera slovenskej spisovateľky Denisy Lesniakovej.
Lennon Je dcérou generála a žije si ako v perinke, až kým otcovi nekradne povolávací rozkaz a vydavúj sa za Noxa nafukuje do armády. Prvý diel série Krvavé kráľovstvá má názov Armáda temnoty a smrti, takže to vyzerá na pomerne temnú atmosféru.
Knihu nájdete aj na Goodreads.

Obálka zatiaľ nebola zverejnená.

oddelovac

V češtine vychádza:

Kroniky prachu | Lin Rina – čarovná obálka a svet kníh

Sherwood | Maegan Spooner – Lady Mariana berie spravodlivosť do vlastných rúk

Krutá koruna | Victoria Aveyard – doplnok k sérii Červená kráľovná (Rudá královna)

november nové knihy

3 komentáre k “Knižné novinky | Aké nové knihy vychádzajú?”

  1. Prečo som sa k tomuto článku vrátila, sama neviem. Všetky knihy, okrem poslednej v češtine, ma zaujali. Magický expres mi pripomína tú rozprávku Polárny expres, takže by som to čítala niekedy počas vianočných sviatkov. Všetky tie svety vyzerajú ako kniha s témou, nad ktorou by sme možno mali viac premýšľať. Od Holly Black som nič nečítala, ale ani sa v blízkej dobe nechystám. A Sherwood som si už „pořídila“ ako odmenu za jazykový certifikát 😀 (spolu s Nikdyuš).

    1. Noo ja o tej poslednej tiež uvažujem, lebo sériu Červená kráľovna som vzdala pri trojke a zatiaľ sa k nej neplánujem vrátit 😀 Ale ak sa niekomu tá séria páčila, dala som to sem ako tip na novinku 🙂 Všetky tie svety vyzerajú super a oceňujem, že ide o našu domácu slovenskú knihu 🙂 A na Sherwood sa veľmi teším – Robin Hood je srdcovka 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *