Knižné novinky na marec

Muži v zbrani | Terry Pratchett – Slovart

Fanúšikov tvorby Terryho Pratchetta poteší pokračovanie novej edície Mestská stráž. Séria Úžasná Plochozem sa teší skvelým ohlasom, dokáže pobaviť aj zaujať a v spojení s krásnou obálkou predstavuje veľmi dobrý kúsok do vašej knižnice.
O predchádzajúcej knihe si môťete prečítať tu.

Návraty do Nesveta | Marisha Peesl – Slovart

Beatrice Hartleyová a jej šiesti priatelia si žili normálny život, až kým nezomrel Jim, jej priateľ. Po roku sa partia znovu stretne na panstve Wincroft, netušia však, že skončia uväznení v časovej slučke. Ich pobyt sa mení na nočnú moru a snahu o prežitie.
Autorka nám prináša young adult psychologický triler s prvkami sci-fi, čo sa mne osobne zdá ako veľmi zaujímavá kombinácia.

Uväznená kráľovná | Kristen Ciccarelli – CooBoo

Očakávané pokračovanie fantasy príbehu Posledný Namsara sa v marci dostáva do kníhkupectiev. Autorka nám v prvej časti predstavila mladú princeznú menu Asha. Je však iná ako ostatné princezné, toto je nemilosrdná lovkyňa drakov, napriek mnohým zákazom.
Uväznená kráľovná je druhým pokračovaním trilógie, takže sa ešte môžeme tešiť na jednu knihu.

Bouřná vrána | Kalyn Josephson – CooBoo

V češtine sa dočkáme aj ya novinky z tropického kráľovstva Rhodaire. Bežnou súčasťou prostredia sú aj elementárne vrany, až kým do krajiny nevrtne Illusiancská armáda. Princezná Anthia sa má z donútenia vydať za uzurpátorského princa, no ona prichádza s nebezpečným plánom…

Ohnivý príboj | Natalie C. Parker – Slovart

Ohnivý príboj, v češtine Květ mora, vychádza tento mesiac v slovenčine aj češtine (nezvyčajne v rovnako mesiac, chválim).
Dobrodružný fantasy príbeh v novom svete a so silnými ženskými/dievčenskými postavami. Caledonia Styxová sa plaví po mori na lodi Mors Navis spolu so ženskou posádkou. Prišli o rodiny a domov a teraz bojujú s nebezpečným nepriateľom – skorumpovaným diktátorom.

Stalpi | Stefan Spjut – Host

Stalpi je druhou knihou série Stallo, ktorá vychádza v českom vydavateľstve Host. Priznám sa, že obálka ma najskôr nezaujala, ale povedala som si, že mrknem na anotáciu.
Sci-fi príbeh s viacerými motívmi. Na území Švédska sa objaví nesmierne veľký vlk a ochráni na naliehanie z vyšších miest rozhodnú o jeho presune do Nórska.
Diana šťastne vyštudovala, má rodinu, no jej kamarátka potrebuje pomoc a tak sa ju vydá navštáviť. A k tomu z psychiatrie utiekol nebezpečný zločinec.

Nyxia povstáva – Scott Reintgen – King Cool cz

Séria Nyxia láka nielen pútavými obálkami, ale aj nadšenými ohlasmi čitateľov. Sci-fi príbeh prináša vesmírnu tématiku a projekt Genesis 11, v ktorom sa bude získavať jedinečná látka – Nyxia.
V marci vychádza vo vydavateľstve King Cool už tretia časť Nyxia povstáva.

Na marec boli presunuté aj niektoré knižné novinky, ktoré som spomínala už minule. Vychádza napríklad Zjazvený kráľ v slovenčine, ale aj Síla bouřky, tretie pokračovanie série Sedmiříší v troskách. Taktiež záver Trónu zo skla bol presunutý až na marec.

10 komentárov k “Knižné novinky na marec”

  1. Nyxii zatím odolávám, ale když už bude ta série ukončená, asi bych se po ní mohla podívat 😀 Uvězněná královna má nádhernou obálku. Ze všeho se chystám asi jen na Bouřnou vránu, a ani tou si nejsem příliš jistá :’D

    1. Tiež Nyxii odolávam, ale veľa ľudí ju chváli, takže ju mám na zozname a možno raz sa k nej dostanem.

  2. Samý vynikající knížky. Březen je jimi pořádně nacpaný. A navíc mají krásné obálky. 🙂 Na Nyxii se chystám, teď už bude ukončená, takže nebudu muset na pokračování čekat. 🙂

    1. To máš pravdu, hromada skvelých kníh, ktoré ma veľmi lákajú, budem sa musieť v nakupovaní veľmi krotiť.

    1. Tak ono žánrovo som vyberala podľa seba, lebo vychádzajú aj detektívky, historické romány atď. A mať prehľad vo všetkom je asi nemožné ?

  3. Nevedela som, že máme na trhu knihu inšpirovanú africkou mytológiou, na to sa asi bližšie pozriem. A samozrejme aj na Ohnivý príboj, lebo silné ženské hrdinky 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *