Knižné novinky | Január v knižnom svete

Zjazvený kráľ | Leigh Bardugo | Slovart

Leigh Bardugo je známa autorka vďaka sériam Griša a Vrania šestka. Vytvorila nový svet nadprirodzene obdarených gríš a práve do tohto prostredia sa vrátime jej ďalľou sériou. Zjazvený kráľ je prvou časťou novej série. Nikolai Lantsov je mladý kráľ Ravky, ktorý si počas občianskej vojny veľa vytrpel. Teraz však musí naplniť prázdne pokladnice a čeliť tlaku ostatných krajín. Okrem toho bojuje aj s temnou mágiou vo svojom vnútri a v snahe zachrániť krajinu sa vydáva na nebezpečnú cestu…

Boží bojovníci | A. Sapkowski | Lindeni


Druhé pokračovanie Hustitskej trilógie od známeho poľského autora. Ide o druhé vydanie série, tentoraz vo vydavateľstve Lindeni. Keďže nedávno mal premiéru seriálový Zaklínač, môžeme si čakanie na ďalšiu sériu skrátiť napríklad touto trilógiou. Prvá časť Narrenturm – Veža bláznov vyšla minulý rok. O sérii si môžete viac prečítať tu.

Novinky sapkowski bozi bojovnici husitska trilogia

Deltora | Emily Rodda | Fragment

O fantasy sérii Deltora ste možno už počuli. Ja som ju čítala už dávno, ešte na základnej škole. Sériu tvorí spoločne 15 zväzkov, knihy sú však veľmi tenké a prečítate ich rýchlo. Svižný príbeh z fanatsy krajina menom Deltora, kde každý rod vlastní drahokam s nesmiernou mocou. Pre porážku zla boli drahokami vsadené do opasku, no služobníci zla ich ukradli a skrytli. Na scénu prichádza Lief, aby sa ich pokúsil nájsť a získať.
Veľmi dobré čítanie pre mladších a nenáročnejších čitateľov, ktoré síce už vyšlo dávno a nepatrí medzi novinky, no knihy boli dlho vypredané. V januári sa dočkáme dotlače – vychádzajú prvé dva diely Les hrôzovlády a Prekliate jazero.

Novinky Deltora prekliate jazero emily rodda

Krvavec | Crystal Smith | Coooo

Aj medzi young adult fantasy sú pútavé novinky. Osobne ma zaujala prvá časť série Zväzky mágie s názvom Krvavec. Princezná Aurelia vidí duše mŕtvych a okrem iného tajne praktizuje krvavú mágiu. V prípade odhalenia by ju čakala ohnivá hranica a tak sa v prestrojení rozhodne utiecť.
Táto kniha vychádza aj v češtine s rovnakou obálkou a názvom Krvavý lístek

Krvavec krystal smith krvavy listek kniha

Prvá veterná čarodejka | Elise Kova | CooBoo

S pútavou a pomerne netradičnou obálkou vychádza prvá časť série Mágia živlov. Prenesieme sa do ríše Solaris, ktorá je zmietaná vojnou, no zdá sa, že sa konečne blíži vytúžený mier a zjednotenie krajín. Cisárovi môže k víťazstvu pomôcť aj živelná mágia v mladom dievčati. Vhalla Yarlová žije obklopená hromadami kníh ako učnica v knižnici a jej život je pokojný, až kým nezachráni život najmocnejšieho mága. S prebúdzajúcou sa mágiou v jej vnútri sa už nebude môcť skrývať medzi knihami.

prva veterna carodejnka cooboo young adult fantasy

Volám sa Anna | Lizzy Barber | Lindeni

Ak máte chuť na napínavý príbeh, Volám sa Anna je novinkou medzi trilermi. Anna sa na svoje osemnáste narodeniny vzbúri zákazu rodičov a navštívi floridský zábavný park, čo mala vždy zakázané. Všetko jej však príde veľmi známe a navyše jej ešte v ten istý deň prišiel tajomný list.
Rose zasa žije v tieni nezvestnej sestry a v zničenej rodine, ktorá sa z toho stále nespamätala. A tak sa rozhodne vziať veci do vlastných rúk.

volám sa anna krimi novinky

Zúčtovanie pri Gossamerskom rybníku | Jaime Jo Wright | i527.net

Medzi novinky zaraďujem aj detektívku, ktorá ma upútala najmä obálkou. Príbeh s historickým námetom a zápletkou naprieč storočím sa zdá byť dobrým čítaním. Mestečko Gossamer Grove spojí dve ženy s odstupom storočia v snahe zachrániť budúcnosť a svoje duše. Annalise zdedí starý príves plný fotografií a evanjelikálnych letákov. Nečaká však žiadne temné záhady a presne tak to samozrejme bude.

Zúčtovanie pri Gossamerskom jazere  knižné novinky

6 komentárov k “Knižné novinky | Január v knižnom svete”

  1. Ále, vôbec nemám doma dostatok neprečítaných kníh, haha. Tieto články sú veľmi nebezpečné, pretože vždy si nájde človek niečo, čo sa mu zapáči. Krvavec som videla už vo videu od Humbooku a kniha ma zaujala, a v češtine je ten názov krajší, hihi. Ale úplne najviac ma zaujala Prvá veterná čarodejka.

    1. Presne, tiež som na tom rovnako 😀 Asi si musím urobiť nejaký zoznam neprečítaných kníh 😀 Občas v tom už strácam prehľad 🙂 Prvá veterná čarodejka vyzerá super aj obálka aj anotácia 🙂

  2. No tedy, to bude luxusní měsíc 🙂 Těším se na Krvavec, ten vyjde i v češtině a závidím vám Magii živlov od Elise Kova, kéž by byla i česky 🙂

    1. Veru, super mesiac na knihy a ťažký pre všetky peňaženky a karty 😀 Možno bude Mágia živlov aj v češtine, vydáva to CooBoo takže šanca tu je 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *