Knižné novinky | Čo čítať vo februári?

Cinder | Marissa Meyer – Aktuell


Prvý diel pomerne známej série Mesačné kroniky konečne vychádza aj v slovenčine. Moderný retelling Popolušky odohrávajúci sa v ďalekej budúcnosti a svete plnom vznášadiel, robotov a technologických vymožeností. Cinder je mechanička, opravuje rôzne stroje a sama je tak trochu stroj, pretože je kyborg. Príbeh prinesie prekvapivé zápletky a rozhodne sa je na čo tešiť.

Oficiálna obálka zatiaľ nie je zverejnená.

Kráľovstvo z popola | Sarah J. Maas – Slovart

Konečne prichádza záverečný, siedmy diel známej fantasy young adult série Trón zo skla. Aelin musí vybojovať najťažší súboj za záchranu sveta ako ho pozná. Uväznená kráľovnou Maeve bude skúšaná jej vôľa a túžba prežiť. Na druhej strane ani jej rôznorodí spojenci to nebudú mať jednoduché.

Bratrstvo – Návrat Temudžaju | John Flanagan – Egmont


Bratrstvo je druhá séria od autora Johna Flanagana, ktorý si získal čitateľov svojou sériou Hraničiarov učeň. V sérii Bratrstvo sú hlavnými postavami mladí Skandijci – Volavky sa tentoraz budú musieť postaviť nebezpečným nepriateľom z východných stepí. Temudžaji sa už raz pokúsili dobyť Skandiju a zlyhali. Zdá sa, že od svojich plánov neupustili a teraz sú späť v ôsmej časti série.

Zimná vojna | Priscilla Shirer, Gina Detwiler – Kumran


Zimná vojna je dodatkový príbeh sci-fi trilógie Kráľovskí bojovníci (Kráľovskí bojovníci, Neviditeľná invázia a Meče slova).
Opäť sa s našimi hlavnými hrdinami vrátime do záhadnej a neviditeľnej krajiny Ahoratos. Tentoraz musia bojovníci čeliť krutému nepriateľovi – zime.

Potemnělá pláň | Philip Reeve – Mladá fronta

Vychádza aj štvrtá časť série Kroniky hladových měst, v slovenčine Smrteľné stroje. Autor nás opäť zoberie do sveta pohybujúcich sa miest, do boja o život a prežitie. Záverečný diel postapokaliptickej série prinesie vysvetlenie či vydrží krehký mier medzi antimobilistami, mobilnými mestami a Zelenou búrkou.
V slovenčine máme zatiaľ preložené prvé tri časti a na záverečnú štvrtú si budeme musieť ešte počkať, alebo siahnuť po českej.

Hříšní světci | Emily A. Duncan – King Cool


Hoci názov zrejme neznie veľmi ako fantasy, ale skôr titul z duchovnej literatúry, naozaj nám ponúka príbeh s nadprirodzenom a mágiou. Naďa žije v kláštore a jej život by bol nudný, keby práve nezúrila vojna. A práve Naďa môže vojnu zastaviť svojím netradičným darom. Je obdarovaná mocou hovoriť s bohmi, ktorí jej plnia želania… Vyzerá to ako zaujímavý young adult príbeh.

Na aké knižné novinky sa v tomto mesiaci tešíte najviac?

13 komentárov k “Knižné novinky | Čo čítať vo februári?”

 1. Samé krásné obálky. 🙂 Já chci konečně dočíst Skleněný trůn, ačkoli budu muset od začátku, jelikož už je to nějaká chvíle, co jsem četla první dva díly a nic si z toho nevybavuji. 😀

  1. To áno knihy vyzerajú výborne, verím, že aj obsah bude taký. Rereading Trónu je dobrý nápad, aspoň si skrátime čakanie a pripomenieme dej.

 2. Zaujímavý výber, už sa neviem dočkať na Kráľovstvo popola. Ešte nemám prečítanú Vežu na úsvite, ale snáď to do vtedy stihnem. Ale ešte som ani nezačala a ani sa mi nechce, pretože nemám rada Chaola a to je hneď prvé slovo 😀 . No…
  Inak, trilógiu Kráľovskí bojovníci vôbec nepoznám, ale celkom ma to zaujalo.
  Joj, tak veľa kníh a málo času. Ešte stále som neprečítala Pieseň ľadu a ohňa, mám to doma už takmer 2 roky a stále zabalené v obale z kníhkupectva 🙁 .

  1. Haha no to poznám, Pieseň ľadu a ohňa čaká aj na mňa, som na trojke zatiaľ 😀 Kráľovskí bojovníci sú novinka ja pre mňa, ale má to dobré ohlasy 🙂 A Veža na úsvite bola fajn, sú tam aj nové zaujímavé postavy (tiež Chaola nemám nejako v láske a to som mu v jednotke celkom fandila) 😀

 3. Cinder už vychádza aj u nás? No super. Dočítala som kedysi dávno len druhý diel a na ďalší som sa nevrhla, ani neviem prečo, keďže sa mi to páčilo, ale plánujem doraziť sériu, tak možno ma k tomu dokope slovenský preklad.
  Kráľovstvo z popola mám doma po anglicky, ale piaty a šiesty diel som čítala v preklade a bol naozaj vydarený. Možno si poslednú časť prečítam aj v slovenčine.
  Wicked Saints práve čítam. Síce som len v začiatkoch, ale zatiaľ je to zaujímavé. Úplne odlišné od toho, na čo som zvyknutá, tak uvidím, čo sa z toho vykľuje.

  1. Áno, Cinder je avizovaná už dlhšie a konečne je už aj dátum tak dúfam, že sa vydanie neposunie. Mám sériu v angličtine, ale zatiaľ som na dvojke a akosi som sa zasekla, ale chcem rozhodne pokračovať ? Dúfam, že sa ti Wicked Saints budú páčiť, čo som pozerala recenzie tak ohlasy boli dobré ?❤️

   1. Práve recenzie na WS a básnenie u Nel na blogu ma presvedčilo, aby som sa do toho pustila. Zvažovala som, že si kúpim české vydanie, ale akosi sa mi naň nechce čakať, takže prečítam po anglicky a ako to bude také super, ako všetci hovoria, objednám si to v češtine alebo počkám na slovenský preklad. Blood Heir som dočítala prednedávnom (neviem, či poznáš) a to si určite chcem kúpiť v slovenskom vydaní, bolo to neskutočne super, tak hádam dajú tú krajšiu obálku. 😀

    1. Presne, ja som tie videla, že Nel to odporúčala a potom ma potešilo, že vychádza preklad ❤️ O Blood Heir som počula, tiež v dobrom, ale nevedela som, že bude aj preklad. Ak áno, tak to sa tiež teším ??

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *