Knižné novinky | August

Zaspelené vojská – Philip Reevee | CooBoo

Prichádza aj predposledná časť steampunkovej dystopickej série Smrteľné stroje. Štvrtý diel, v originále A Darkling Plain – bude v slovenčine rozdelený do dvoch častí a to Zaslepené vojská a Stratené mesto. Zo sveta v budúcnosti, kde bojujú pohyblivé mestá a liga antimobilistov… Prežije napokon ľudstvo aj túto nepriaznivú dobu?

Denník Anny Frankovej – Ari Folman, David Polonsky | Slovart

Známy príbeh trinásťročnej Anny Frankovej z druhej svetovej vojny vychádza v novej grafickej verzii. Komiks o osude dievčaťa i jej rodiny, ktorá sa dva roky ukrývala v Amsterdame. Osobne veľmi oceňujem, že príbeh dostal aj takéto spracovanie, ktoré nepochybne zaujme najmä mladšiu generáciu a stále bude mať silnú výpovednú hodnotu. Autormi komiksu sú filmový režisér a scenárista Ari Folman a ilustrátor David Polonsky.

Dobré znamenia – Neil Gaiman a Terry Pratchett | Slovart

Vďaka Slovartu sa konečne dočkáme skvelého príbehu aj v slovenskej verzii. Dobré znamenia od dvojice svetoznámych autorov humorným štýlom rozprávajú o Armagedone. Zánik sveta však nie je po chuti ani nesúrodej dvojici priateľov – démon Crowley a anjel Azirafal by na zemi chceli ešte chvíľu pobudnúť. Možno sa im podarí zvrátiť veľké plány dobrej i zlej strany.

Lux perpetua – Svetlo večné | Andrzej Sapkowski | Lindeni

Tretia časť Husitskej trilógie od známeho autora fantasy série Zaklínač vychádza práve v auguste. Pražský medik a alchymista Reinar z Bielawy sa už predtým zaplietol do Husitstkého povstania. Inkvizícia zajala jeho milovanú a na poli sa prelieva čoraz viac krvi. Ako napokon dopadne táto historicko-fantasy séria si musíme prečítať.

Před bouří – Zuzana Hartmanová | Host

Keď zvrhnete bohov, má to svoje následky. Aj preto je krajina Ler neobývaná a každých sedem dní sužovaná magickými búrkami. Prežijú iba tí, čo sú v ochrannej bariére. Od zvrhnutia bohov už uplynulo osemdesiat rokov a ľudia si uvedomujú, že je rozdiel medzi žitím a prežívaním.
Česká autorka Zuzana Hartmanová vydala už knihy v sériách Noční labuť a Lehké fantazijno. August prináša prvú časť jej novej série Krysy apokalypsy.

Titáni – Kate O’Hearnová | Fragment

Ak patríte k fanúšikom Ricka Riordana a Percyho Jacksona, námet tejto novinky vás určite zaujme. Olymp bol zničený a Olympania sa presunuli na Titus. Zem je vrhnutá do karantény a ani Titáni ani Olympania na ňu nemajú prístup. Astarea je titánka, ktorá má oneldho nastúpiť do novej školy, keď sa dopočuje o človeku, ktorý prekĺzol na Titus…

Statečné a zlomené srdce – Brigid Kemmerer | CooBoo

Druhá časť a pokračovanie temného fantasy retellingu na Krásku a zviera – Temné osamělé prokletí. Statečné a zlomené srdce prináša pokračovanie príbehu po zlomení kliatby nad princom Rhenom.

5 komentárov k “Knižné novinky | August”

    1. Rozhodne súhlasím, obe série mám na tbr zozname. Zo Smrteľných strojov som zatiaľ čítala prvé dve časti a bolo to naozaj vydarené ?

    1. Ja som z Husitskej trilógie čítala zatiaľ jednotku a je to dosť dobré, môžem vrelo odporúčať. Čo sa týka Anny Frankovej, mňa hlavne teší, že je to spôsob ako osloviť mladú generáciu aj takouto netradičnou formou 🙂

  1. Dosť mi z nich padlo do oka. Všimla som si na Instagrame, že ti prišli oba diely z Mágie živlov. Ak si to prečítaš a bude sa ti to páčiť, tak si to na tvoje odporučenie veľmi rada kúpim, pretože ma to zaujalo, už keď vyšiel prvý diel. Ale teda, radšej si v tomto počkám na tvoj názor. 🙂
    O Denníku Anny Frankovej uvažujem už dlhšiu dobu, pretože som to nikdy nedočítala a spracovanie v grafickej novele je určite skvelý nápad ako silnejšie príbehy priblížiť aj publiku, ktoré nie je veľmi literárne založené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *