Február a knižné novinky

Scarlet – Marissa Meyer | Aktuell

Vydavateľstvo Aktuell vydalo druhý diel výbornej YA série Mesačné kroniky, kombinujúca fantasy aj sci-fi.
Po Cinder, retelingu Popolušky v kyborgskom prevedení, vychádza vo februári Scarlet inšpirovaná Červenou čiapočkou. Viac o prvej časti sa dočítate v mojej recenzii tu.

Katja : Prebudená mágia – Natali Fox | Enriboos

Moju pozornosť si získala aj fantasy novinka od slovenskej spisovateľky Natali Fox. Príbeh nás zoberie do Trésie, ríše lesných víl, kam nikdy nevrkočila ľudská noha. Teraz však medzi dve prosperujúce ríše zasiahnu intrigy a kdesi medzitým sa ocitne aj trísijská princezná Katja.

Daj na mňa pozor – Nina LaCour | CooBoo

Vydavateľstvo CooBoo prinieslo novú knihu od Niny LaCour (Všetko je tak, ako má byť, Pôjdem tam, kam pôjdeš ty). Silný príbeh o traumách a neľahkej minulosti detí, ktoré si nesieme do dospelosti. Hlavnou postavou je Mila, ktorá práve zmaturovala a otvára sa pred ňou nová životná etapa.

Príbeh som už mala možnosť si prečítať a môžem vrelo odporúčať.

Nekromant – Michael Scott | CooBoo

Fanúšikov série Tajomstvá nesmrteľného Nicholasa Flamela nepochybne potešilo vydanie štvrtej časti s názvom Nekromant. Ak náhodou nepoznáte tento dobrodružný príbeh s prímesou fantasy, mytológie a mágie, určite si ho zapíšte na zoznam.

Výprava za slávou – Soman Chaini | CooBoo

A ešte jedna séria sa vo februári dočkala štvrtej časti. CooBoo vydalo pokračovanie série Škola dobra a zla, pričom táto štvrtá časť je rozdelená do dvoch kníh.

Viac o príbehu sa môžete dočítať tu.

Dvůr stříbrných plamenů – Sarah J. Maas | CooBoo

České CooBoo prinieslo aj dlhoočakávané štvrté pokračovanie fantasy série Na dvore z tŕňov a ruží. Tentoraz sa príbeh nezameriava na Feyre, ako predošlé knihy. V hlavnej úlohe je jedna z jej sestier – Nesta.

Aká knihy, vydané za február, vás zaujali najviac? Či už z mojich tipov alebo pokojne pripojte ďalšie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *