Červené zvitky mágie | Návrat k tieňolovcom


Lebo práve tieto postavy milujeme

Aleca a Magnusa som si obľúbila už v prvej autorkinej sérii Nástroje smrteľníkov, hoci išlo o vedľajšie postavy. Magnus srší humorom, je spontálny a doslova očarujúci, kým Alec je skôr tichý bojovník neistý vo svojom prvom vzťahu. Obaja majú vlastnosti, pre ktoré si ich zamilujete, a spolu tvoria rôznorodú, no skvele ladiacu dvojicu.

Niekto vymyslel večierky, aby ma vytočil. Je na nich moja
najmenej obľúbená vec: ľudia. A každý z nich sa usiluje
o moju najmenej obľúbenú činnosť:
o sociálnu interakciu.

Prijatie okolím však nie je úplne jednoduché, ako nám ukazuje aj ich dovolenka. Tá, samozrejme, neostane iba pri návšteve pamiatok a romantických večerách, už v úvode knihy sa dozvedáme o kulte, ktorý údajne vytvoril a vedie práve Magnus. Až na to, že on si na nič také nespomína. Okrem zbližovania sa teraz ide najmä o očistenie Magnusovho mena a chytenie pravého vodcu klanu.

tatry slovensko slovakia

Reakcie spoločnosti

Na jednej strane je kniha trošku predvídateľná, spoločnú dovolenku prenasledujú démoni, boj a úteky. Na druhej strane chvíle tejto dvojice vyčarujú úsmev na tvári a fanúšikov Cassandry Clare určite potešia. Osobne nie som čitateľka, ktorá vyhľadáva knihy s LGBT námetom, avšak v tomto prípade mi vôbec neprekážalo rovnaké pohlavie protagonistov. Možno aj preto, že ani ich okoliu to neprišlo ako nič neobvyklé a všetci sa správali normálne. Skôr rozoberali vzťah tieňolovca a veľkobosoráka než to, že sú obaja muži.

Aleca tým celkom nepresvedčil. Znepokojila ho medzera medzi
ich rukami. Do rozžiareného sídla vošli tak, že medzi sebou
udržiavali tú malú, ale chladnú vzdialenosť.

Chuťovka na jeden záťah


Oceňujem, že na rozdiel od bežných päťsto- či šesťstostranových románov, ktoré autorka obvykle píše, majú Červené zvitky mágie iba necelých štyristo strán. Samozrejme, užili by sme si aj ďalšie podpichovanie a naháňačky, ale menej je niekedy viac. Kniha mala svižný dej, neustále sa niečo dialo, nechýbalo ani zopár zvratov a prekvapení, ako sme už vo svete tieňolovcov zvyknutí.

magnus bane tienolovci

Celkovo hodnotím Červené zvitky mágie ako vydarený príbeh, ktorý určite poteší skalných fanúšikov a verím, že pritiahne aj ďalších priaznivcov YA urban fantasy. Knihu zhltnete na jedno posedenie. Ak budete hľadať niečo hlbšie, rozpracované a zamotané, asi vás sklamem, to siahnite skôr po pôvodnej sérii. Každopádne je to svižný a dobre čitateľný začiatok série, ktorá si snáď udrží tento štandard aj ďalšími časťami.

oddelovac

Hodnotenie: 8 / 10

oddelovac

Túto a ďalšie recenzie
nájdeš na webe
Fantasyknihy.multiverzum.sk

fantasy knihy multiverzum

4 komentáre k “Červené zvitky mágie | Návrat k tieňolovcom”

    1. Ak máš rada ya fantasy, tak verím, že ťa jej príbehy a svet oslovia. Odporúčam začať pôvodnými sériami Pekelné stroje alebo Nástroje smrteľníkov 🙂 Je tam dobre vysvetlené aj fungovanie celého sveta ako takého 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *