Apríl a knižné novinky

Nočný cirkus | Erin Morgenstern – Lindeni

Tešiť sa môžeme aj na Nočný cirkus od Erin Morgensternovej. Kniha vychádza v reevidovanom vydaní s novou obálkou aj prekladom od vydavateľstva Lindeni. Kombinuje v sebe mágiu, ilúzie, triky a lásku a to všetko v prostredí jedinečného magického cirkusu snov.
Kedysi dávno som čítala pôvodné slovenské vydanie od Ikaru a príbeh sa mi veľmi páčil, takže vrelo odporúčam a sama osm zvedavá na nové vydanie.

Dámsky gambit | Walter Tevis – Premedia

Vydavateľtvo Premedia vydáva knihu Dámsky gambit. Román o fiktívnej talentovanej šachistke Beth, ktorá sa vydáva do sveta figúrok. Doteraz bola táto oblasť čisto mužská doména. Príbeh ponúka omnoho viac než iba šach, ale aj vzťahy, lásku a odraz spoločnosti. Kniha je zároveň literárnou predlohou pre rovnomenný seriál od Netflixu.

Zlaté dievča | Jennifer Iacopelli – CooBoo

Zo žánra young adult som veľmi zvedavá na príbeh Zlaté dievča. Kniha rozpráva o dievčatách z gymnastického tímu, ktoré idú na Olympiádu a túžia po zlate. Do toho sa však pripletajú aj problémy s trénerom, prvé lásky a drsný svet šport. Najmä pre hlavnú hrdinku Audrey…

Princ | Tiffany Reisz – Zelený Kocúr

Tretie pokračovanie eoritckej série Rodení hriešnici. Táto správa mi urobila veľkú radosť, akosi som ani nevedela, že prichádza tretí príbeh o spisovateľke erotických románov a jej tajného sveta ako domina. Apríl je teda plný prekvapení.
Nora sa pokúša žiť normálny život s Wesom, avšak temná domina nedokáže večne predstierať, že je niekým iným…

Hrôza v Harrow Lake| Kat Ellis – Slovart

Ak sa nebojíte, poďte do mestečka Harrow Lake. Kedysi tu slávny režisér natočil svoj majstrovský horor a miesto doteraz žije zo slávy filmu. To nepridáva na radosti mladej Lole, ktorá je dcérou spomínaného režiséra a po útoku na otca ju posielajú k babke do Harrow Lake. Mala by to byť v bezpečí, no zdá sa, že v meste akosi začínajú miznú ľudia.

Tunel z kostí | Victoria Schwab – Slovart

Apríl prináša aj druhý diel duchárskej série Cassidy Blake. V prvej knihe – Mesto duchov – sme sa zoznámili s mladou Cassidy, ktorá dokáže nahliadnuť za Oponu a vidí duchov. Jej najlepší priateľ Jacob je tiež duch. A teraz, po dobrodružstvách v Edinburgu mieri s rodičmi do Paríža. Tam ju však nečkaá obzeranie Eiffelovky, ale temné katakomby pod mestom.
Kniha vychádza v slovenčine aj češtine.

Linda a kľúč od Andary | Tomáš Galier – Maxim

Aj v slovenskej fantastike vychádza nová kniha. Tomáš Galierik nám prináša dobrodružnú fantasy o mladej Linde, ktorá náhodným otočením kľúča nájde cestu do magickej Andary. A okrem rodinnej histórie a dobrodružstva ju čaká aj nebezpečenstvo.
Viac o príbehu sa dočítate tu.

Nasterea | Petra Stehlíková – Host

Koncom mesiaca vychádza aj dlhoočakávané pokračovanie príbehu Naslouhchač od Petry Stehlíkové – Nasterea. Netradičný dystopický príbeh o mladej Illan a tajomnom materiáli menom sklenit. Ilan sa podarilo nájsť miesto bez jedovatých mrakov, čo sa tam však ukrýva? Po Naslouchačovi a Faji sú čitatelia už netrpezliví a tešia sa na návrat do tohto nehodistinného sveta, minimálne ja sa už neviem dočkať…

Grécki hrdinovia | Eduard Petiška – Ikar

Ak patríte k fanúšikom mytológie, Ikar vydáva novú knihu s názvom Grécki hrdnovia. Určená je prevažne pre deti a prináša známe príbehy o Prometeovi, ktorý ľuďom priniesol oheň či Herkulovi. Texty sú doplnené vydarneými maľbami, ktorých autorom je ilustrátor Svetozár Košický. Apríl teda poteší aj mladších čitateľov.

Ďalšie knižné tipy nájdete aj v pravidelných podcastoch PopTalk. Podcasty sú zamerané na dianie v popkultúre, či už knižné, filmové alebo komiksové novinky.

Na aké príbehy sa najviac tešíte vy?

Dlhy oddelovac

3 komentáre k “Apríl a knižné novinky”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *