ONI | Mark E. Pocha


Čo sa týka deja, sledujeme tu tri dejové línie, ktoré sa pochopiteľne postupne poprepájajú. Jedna línia patrí už spomínaným pracovníkom banky a druhá dvom kamarátom z protidrogového liečenia. Tretia línia nám predstavuje mladé dievča a jej otca, vysokoškolského profesora. Osobne, s pasážami tretej línie som bola trošku bezradná, do príbehu mi nepasovali a na dej nemali veľký vplyv. Mala som z týchto scén pocit, že autor ich chcel v knihe mať a hľadal cestu ako ich zakomponovať.
V závere sú prepojené so zvyškom príbehu, na druhej strane ak by tam neboli, prišli by sme o nejaké tie sexuálne scény, bolesť a krv, ale nič dramatické by sme nestratili.

Autor zvládol na výbornú popisy krvi, násilia a bolesti, ktoré sa v knihe vyskytuje v hojnom počte. Kreatívne spôsoby mučenia, litre krvi, črevá a vnútornosti, toto všetko nájdete na mnohých stránkach. Nie som fanúšikom zrovna takýchto scén, ale ak hľadáte tento typ hororu – prídete si na svoje. Zmenou oproti iným knihám od Marka E. Pochy je doplnenie sexuálnych úchylok, ktoré poodkrývame cez postavy či sa nám to páči alebo nie.

„Já když se sprchuju,“ ozvala se Lucia, „pokaždé čůrám do vany.
Prostě musím. A co ty?“
„Ééé, já né.“

Mne osobne v knihe chýbalo už spomínané bližšie a hlbšie rozobratie postáv a súhrnný príbeh na pozadí. Prečo sa to všetko deje. V knihe síce odznieva neodškriepiteľný fakt – zlo nemusí mať vždy dôvod – ale mne ako trochu náročnejšiemu čitateľovi tento fakt chýbal.
Ak hľadáte dejovo nenáročný drastický horor s násilím a bolesťou, ONI budú vhodnou voľbou. Pripravte sa bolestivé scény, pretože v tomto prípade naozaj platí, že kniha nie je pre slabšie povahy.

Hodnotenie: 6 / 10

2 komentáre k “ONI | Mark E. Pocha”

  1. Ty jo vůbec nevím, že máte hororového spisovatele. To je super. Jen je škoda, že asi nedokázala napsat postavy tak, aby opravdu zaujaly. Někdy mi to přespřílišné typizování taky vadí. A dost mi to vadí v seriálech, přijde mi to trapný a nekreativní.

    Knihu si asi nechám ujít.

    1. No Mark E. Pocha je čo a týka hororov celkom známy 😀 Táto kniha dokonca vyšla v češtine a v českom vydavateľstve, takže verím, že ju v Čechách nebude problém zohnať 🙂 Výhodou je, že sa číta veľmi rýchlo, taká strašidelná jednohubka 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *