ONI | Mark E. Pocha

Názov: ONI
Autor: Mark E. Pocha
Vydavateľstvo: Carcosa
Rok vydania: 2019
Počet strán: 214
Poznámka: recenzia na autorov horor DOM 490

Mark E. Pocha je slovenským autorom hororovej literatúry a potvrdzuje to aj najnovším románom ONI. Spolu s hlavnými postavami – partiou bankovníkov z Rimavskej Soboty sa vydávame na výlet do susednej Českej republiky. Tradičný motív cestovania skupinky ľudí v horore nám od začiatku prezrádza, že toto pre nich nedopadne dobre. Obzvlášť, keď si ako výletnú destináciu vyberú Branišovský les opradený nadprirodzenými mýtmi a legendami.

V príbehu spoznávame pomerne stereotypné postavy – máme tu fešáka, prísnu šéfku, sexy kolegyňu,… Musím priznať, že určité zaškatuľkovanie postáv mi trošku prekážalo, spočiatku sa mi zdali priveľmi všeobecné a nekonkrétne. Postupne ich spoznáme o niečo lepšie, najmä niektoré tajomstvá, ktoré skrývajú. Napriek tomu som si, žiaľ, nedokázala so žiadnou z postáv vytvoriť bližší vzťah natoľko, aby som sa bála o jeho či jej osud a bola zvedavá ako to dopadne. Chýbalo mi hlbšie poznanie, ktoré by knihu zrejme o niečo natiahlo, no mňa osobne by to vtiahlo viac do deja.

Její podřízení oddechovali a funěli:
„Konečně… Nejvyšší čas… To horko mě zabije…“

2 komentáre k “ONI | Mark E. Pocha”

  1. Ty jo vůbec nevím, že máte hororového spisovatele. To je super. Jen je škoda, že asi nedokázala napsat postavy tak, aby opravdu zaujaly. Někdy mi to přespřílišné typizování taky vadí. A dost mi to vadí v seriálech, přijde mi to trapný a nekreativní.

    Knihu si asi nechám ujít.

    1. No Mark E. Pocha je čo a týka hororov celkom známy 😀 Táto kniha dokonca vyšla v češtine a v českom vydavateľstve, takže verím, že ju v Čechách nebude problém zohnať 🙂 Výhodou je, že sa číta veľmi rýchlo, taká strašidelná jednohubka 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *